LT   |   EN      Mano KU   |   
Radijo laida apie vaikystės pedagogiką ir mokymąsi visą gyvenimą iš knygos „Mokslas ir menas Klaipėdos universitete 25+“
15-07-2016

IX. Nuo vaikystės pedagogikos iki mokymosi visą gyvenimą

Kartu su Klaipėdos universiteto įkūrimu 1991 m. ilgametes, tačiau siaurai specializuotas ikimokyklinio ugdymo pedagogų rengimo tradicijas papildė holistiniu požiūriu grindžiamos pradinio ugdymo studijos ir moksliniai tyrimai. KU mokslininkai pirmieji Lietuvoje pradėjo formuoti unikalią vaikystės pedagogikos studijų mokyklą, kuri sparčiai augo, apimdama kūno kultūros, muzikos, socialinės, religijos pedagogikos, familistikos, pedagoginės psichologijos kryptis. KU mokslininkai kartu su Klaipėdos miesto lopšeliu-darželiu „Šaltinėlis“ 1991–1995 m. vieni pirmųjų Lietuvoje atliko unikalų pedagoginį-psichologinį eksperimentą, kurio tikslas buvo sukurti humanistinės psichologijos idėjų pritaikymo modelį ikimokyklinio ugdymo procese. Šio eksperimento rezultatai sudarė prielaidas plėtoti pažangias ugdymo kultūros idėjas Klaipėdos mieste. Toliau KU moksliniai tyrimai plėtojami ugdymo sociologijos ir vaikystės kultūrologijos kryptimi, siekiant atskleisti vaikystės fenomeną kaip visuomenės sukonstruotą socialinį-kultūrinį žinojimą. Šie tyrimai didino visuomenės ir švietimo bendruomenės modernų sąmoningumą ugdymo klausimais.

„Proto tonai 25+“ – teigiamų energijų laida su Klaipėdos universiteto mokslininkais. Laidą rengia Klaipėdos universitetas kartu su Klaipėdos krašto radijo stotimi „RadijoGAMA“ 99 FM. Dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.