LT   |   EN      Mano KU   |   
Radijo laida apie šiuolaikinių jūrinių konstrukcijų tyrimus iš knygos „Mokslas ir menas Klaipėdos universitete 25+“
04-10-2016

XIII. NUO KLASIKINĖS MEDŽIAGŲ MECHANIKOS IKI ŠIUOLAIKINIŲ JŪRINIŲ KONSTRUKCIJŲ TYRIMŲ

Uosto konstrukcijų, statinių ir laivų eksploatavimo laikas yra labai ilgas, todėl būtina tirti šiuo metu naudojamų inžinerinių sistemų patikimumą, šias sistemas tobulinti ir diegti naujas technologijas. Kuriant technologijas svarbu ne tik atsižvelgti į naujų sistemų taikymą, bet ir į galimybę naujus sprendimus integruoti į esamas sistemas.

KU mokslininkai turi ilgametį įdirbį, kuris pažymėtas jūriniam sektoriui reikšmingais darbais: atliekami konstrukcinių medžiagų tyrimai, susiję su konstrukcinių plienų mechaninių ir fizinių savybių nuvertėjimu dėl ilgalaikės eksploatacijos. Užsakomieji moksliniai tyrimai įmonėms AB „Klaipėdos energija“, AB „Klaipėdos vanduo“ susiję su vamzdynų medžiagų savybių nuvertėjimu dėl ilgalaikės eksploatacijos, korozijos.

„Proto tonai 25+“ – teigiamų energijų laida su Klaipėdos universiteto mokslininkais. Laidą rengia Klaipėdos universitetas kartu su Klaipėdos krašto radijo stotimi „RadijoGAMA“ 99 FM. Dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.