LT   |   EN      Mano KU   |   
Projektui „Go LNG“ – solidus tarptautinis įvertinimas
16-06-2017

Projektui „Go LNG“ – solidus tarptautinis įvertinimas

Apdovanojimas už novatoriškas ir aplinkai palankias idėjas bei sprendimus Baltijos jūroje – jau pakeliui į Lietuvą iš Vokietijos. Birželio 14 d. Berlyne vykusioje „Baltic Sea Clean Maritime Award“ ceremonijoje vienas pagrindinių prizų įteiktas už „Go LNG“ projektą, kurio lyderis yra Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP).

Baltijos jūra – vienas aktyviausių laivybos maršrutų, tad išmetamų teršalų mažinimą įgalinanti infrastruktūra ir technologijos čia itin svarbios. 2013 m. inicijuoti „Baltic Sea Clean Maritime Award“ apdovanojimai ne tik pagerbia geriausių praktikų šioje srityje iniciatorius, bet ir suteikia puikią progą jiems pristatyti savo idėjas bei projektus, pasidalinti žiniomis. „Go LNG“ tarptautinių ekspertų buvo įvertintas inovacijų ir technologijų kategorijoje – užėmė antrąją vietą.

18 partnerių iš 7 šalių subūręs projektas nukreiptas į suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) poreikio vystymą bei šio kuro prieinamumo didinimą  Baltijos jūros regiono šalyse. SGD nėra sieros, azoto oksidų, mažesnis CO2 išmetimas. Deginant SGD nesusidaro kietosios dalelės, tampančios pagrindine smogo priežastimi.

„Solidūs kaštai, būtini SGD infrastruktūros diegimui, ir kol kas ribota šio kuro paklausa, – galutiniam vartotojui nepalankūs veiksniai, kuriuos atspindi ir SGD kaina. Siekiant ją sumažinti bei sukurti investicijoms palankesnę terpę, mūsų projektas numato vertės grandinės praplėtimą pritraukiant naujus SGD vartotojus“, – kalbėjo projekto „Go LNG“ koordinatorius, KMTP plėtros vadovas Andrius Sutikas.

Siekiant sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą SGD srityje jau įsteigtas Baltijos jūros regiono šalių SGD klasteris ir Baltijos jūros regiono šalių SGD kompetencijų centras. Susitarimai dėl šių bendradarbiavimo platformų pasirašyti balandžio 26 d. Vilniuje. Renginį, kuriame dalyvavo ir pranešimus pristato aukšti valstybės pareigūnai bei svečiai iš užsienio, organizavo KMTP, taip pat koordinuojantis ir pernai įsteigto Lietuvos SGD klasterio veiklą.

Apie KMTP

KMTP yra Klaipėdos regiono inovacinės aplinkos  bei verslumo skatinimo centras. Parkas įsteigtas 2002 m. bendradarbiaujant Klaipėdos universitetui ir Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai. Per 15 metų KMTP dalyvavo įgyvendinant 40 tarptautinių ir nacionalinių projektų, tapo 12-os tarptautinių projektų lyderiu, pritraukė apie 4 mln. Eur investicijų į Klaipėdos regioną, aktyviai prisidėjo steigiant 2 verslo ir mokslo bendradarbiavimo klasterius ir plėtojant jų veiklą.

www.golng.eu     www.lngcluster.eu      www.kmtp.lt