LT   |   EN      Mano KU   |   
Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas: daugiausia pirmakursių ten, kur specialistų poreikis didžiausias
01-06-2018

Birželio 1 d. prasideda bendrasis priėmimas į šalies universitetus, kolegijas ir profesines mokyklas. 

„Planuojant priėmimą į aukštojo mokslo įstaigas, šiemet ypatingas dėmesys buvo teiktas specialistų poreikio duomenų analizei. Šių metų priėmimo planas yra sudarytas atsižvelgus į valstybės ir savivaldybių ūkinės ir socialinės plėtros poreikius bei regionų plėtros tarybų siūlymus, – sako Jurgita Petrauskienė, švietimo ir mokslo ministrė.

Valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius universitetuose 8 proc. padidintas matematikos ir fizinių, 32 proc. gyvybės, 6 proc. humanitarinių mokslų studijų kryptyse. Didinant šioms studijoms valstybės finansavimą, atsižvelgta į absolventų įsidarbinimo rodiklius, stojančiųjų pasirengimą studijuoti, studijų krypčių vertinimo rezultatus.

Kaip ir pernai, priėmimas vyks centralizuotai per LAMA BPO sistemą. Valstybė finansuos beveik 37 tūkstančių pirmakursių mokslus: 20 tūkst. profesinėse mokyklose ir 16,8 tūkst. aukštosiose: 7,8 tūkst. universitetuose, 9 tūkst. kolegijose.

Pernai į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose priimta 14,5 tūkst. pirmakursių,  profesinėse – apie 19 tūkst.

Prasideda priėmimas į studijas Klaipėdos universitete. Daugiau informacijos: https://www.ku.lt/priemimas2018/