LT   |   EN      Mano KU   |   
Po 78 dienas trukusios ekspedicijos į Islandiją grįžta burlaivis „Brabander“. Kviečiame pasitikti!
01-09-2016

Po 78 dienas trukusios ekspedicijos į Islandiją grįžta burlaivis „Brabander“. Kviečiame pasitikti!

Nacionalinė ekspedicija Klaipėdos universiteto burlaiviu „Brabander“ artėja prie pabaigos. Ilgiausia per 10-metį ekspedicija – iš Lietuvos aplink Islandiją ir atgal – finišuoja jau rugsėjo 10 dieną, šeštadienį, Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

Klaipėdos uostą burlaivis paliko birželio 25 dieną. Kelionė suskirstyta į 5 etapus, kuriuose iš viso plaukė apie 40 dalyvių. Ekspedicijos metu laivas aplankė Kristijono salas (Christiansø), Helsingioro (Helsingør), Skageno uostus Danijoje, Sandefjordo, Arendalo, Egersiundo (Egersund), Stavangerio uostus Norvegijoje, Lerviko (Lerwic) uostą Jungtinėje Karalystėje (Šetlandų salose), Torshauno (Torshavn) (Farerų salose, Danijoje), Reydar fiordo (Reydarfjordur), Seydis fiordo (Seydisfjordur), Grimsėjaus (Grimsey) salas, Akureyri, Reikjaviko, Vesmano (Väsman) uostus Islandijoje, Stromneso (Stromness) salas Škotijoje, Blaido (Blyth) uostą Jungtinėje Karalystėje ir Getenborgo (Göteborg) uostą Švedijoje.

Vienas ekspedicijos dalyvių – operatorius ir režisierius Vytas Jankevičius nuolat rašė dienoraštį, dalijosi savo pasakojimais apie ekspediciją ir nuotraukomis iš jos. Variklio gedimas, ekspedicijos dalyvius užklupusi audra, moksliniai tyrimai, kuriuos atliko hidroekologai, įdomūs ornitologų ir geologų stebėjimai – jo pasakojimuose niekas nepamiršta.

Be svarbių mokslinių darbų, rugpjūčio 26 – rugsėjo 6 dienomis, ekspedicijos metu, burlaivis jau 10-ą kartą dalyvavo „North Sea Tall Ships Regatta 2016“, kuri startavo Blaido uoste (Jungtinėje Karalystėje), finišavo Geteborge (Švedijoje). KU komanda užėmė prizinę 3-iąją vietą B klasės burlaivių kategorijoje. „Brabander“ įgula buvo nepralenkiama ir valties irklavimo bei įgulos artistiškumo rungtyse. Dalyvavimas tarptautinėje regatoje vainikavo burlaivio „Brabander“ ekspediciją aplink Islandiją ir atgal.

Burlaivis „Brabander“ į Klaipėdos uostą grįžta rugsėjo 10 dieną, apie 10.00 val. Pasitikti burlaivio įgulą ir ekspedicijos dalyvius galėsite Klaipėdos kruizinių laivų terminale, 27 krantinėje, prie mojančio berniuko statulos.