LT   |   EN      Mano KU   |   
Pirmą kartą Lietuvoje – tarptautinė Žąsų specialistų konferencija
27-03-2018

Šiandien Klaipėdos universitete prasidėjo 18-oji tarptautinė Žąsų specialistų grupės konferencija (angl. The 18th Conference of Goose Specialist Group). Renginio atidaryme konferencijos dalyvius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Jūros tyrimų instituto direktorė prof. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė ir Žąsų specialistų grupės atstovai.

Keturių dienų konferencijoje dalyviai iš 21 pasaulio šalies skaitys pranešimus, diskutuos apie žąsų migraciją, perėjimą ir žiemojimą, gausumo kaitą ir jos priežastis. Renginys organizuojamas Lietuvos pajūryje ir dėl greta esančios unikalios vietos – Nemuno deltos, kurioje pavasarinės migracijos laikotarpiu pasimaitinti stabteli tūkstantiniai žąsų ir kitų vandens paukščių būriai.

Tokio masto ornitologinis tarptautinis renginys yra pirmasis Lietuvoje nepriklausomybės laikotarpiu, tai puiki proga užsienio mokslininkams ne tik apsilankyti Nemuno deltoje, bet ir pasidalinti patirtimi įvairiais vandens paukščių apsaugos klausimais. Konferencijos metu bus surengtos specialios sesijos apie žąsų ir vėjo elektrinių sąveiką, naujausius tyrimų metodus, pristatyti žąsų gausos įvertinimo darbai. Lietuvos ir užsienio specialistams tai puiki proga susipažinti su geriausia tarptautine praktika dėl vandens paukščių ir galimų konfliktų, kylančių dėl žmonių veiklos, valdymo.

Renginio metu Klaipėdos universiteto mokslininkai ir studentai pristatys pranešimus apie žąsų įvairovę bei gausumą Nemuno deltoje, žąsų ir vėjo elektrinių sąveiką, realias galimybes palydoviniais metodais įvertinti tinkamus žąsų maitinimo plotus ir jų kaitą.