LT   |   EN      Mano KU   |   
Pirmą kartą Klaipėdoje vyks Baltijos chirurgų kongresas
09-05-2018

Gegužės 11-12 dienomis Klaipėdos universitete vyks tarptautinis Baltijos chirurgų asociacijos ir Lietuvos chirurgų asociacijos organizuojamas 9-asis Baltijos chirurgų kongresas. Kas ketverius metus vykstantis kongresas organizuojamas vis kitame Baltijos šalių mieste. Klaipėdoje tokio masto renginys vyks pirmą kartą. Baltijos chirurgų kongrese dalyvaus apie 430 chirurgų, medikų ir mokslininkų iš Baltijos šalių bei pasaulio klinikų ir universitetų.

Pagrindinis Baltijos chirurgų kongreso tikslas yra sutelkti Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) bei Baltijos jūros šalių chirurgus ir medikus plėtoti tarpvalstybinį bendradarbiavimą, siekiant spręsti šiandienos iššūkius medicinos ir sveikatos mokslų srityje. Nors kongresas vienija Baltijos šalių medikus, tačiau renginyje pranešimus skaitys ir mokslininkai, žymūs chirurgai iš viso pasaulio: Jungtinių Amerikos valstijų, Vokietijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Rusijos, Belgijos, Lenkijos ir kt.

Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas bei laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas teigia, jog šis kongresas vienija ne tik Baltijos šalių chirurgus, bet ir slaugytojus, kurie dirba kartu su chirurgais. „Kongrese dalyvaus mokslininkai iš Lietuvos universitetų, kurie rengia slaugytojus: tai Vilniaus universitetas, Lietuvos sveikatos universitetas ir Klaipėdos universitetas. Bus diskutuojama apie tolimesnę slaugos mokslo perspektyvą, kaip siejasi mokslas su praktika. Taip pat slaugytojams, praktikams tris dienas vyks mokymai, kuriuos ves profesionalai“, – pasakoja prof. dr. A. Razbadauskas.

Baltijos chirurgų kongrese pranešimus skaitys 10 kviestinių svečių iš pasaulio, tokie kaip Pasaulio chirurgų draugijos pirmininkas A. Fishera, Jungtinių Amerikos valstijų Klivlando klinikų vadovas R. M. Walshas. „Tai medicinos pasaulyje puikiai žinomos figūros, kurių dalyvavimas yra didžiulė garbė ir atsakomybė“, – teigia Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas bei laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. dr. A. Razbadauskas.

Klaipėdoje renginiai vyks Klaipėdos universiteto auditorijose: Mažojoje Auloje ir Aula Magnoje (Herkaus Manto g. 84, Klaipėda).

 

Daugiau informacijos apie renginį