LT   |   EN      Mano KU   |   
Pirmą kartą Klaipėdoje – tarptautinė rekreacinio fizinio aktyvumo mokykla
07-09-2018

Rugsėjo 6 dieną Klaipėdos universitete startavo Tarptautinė vasaros mokykla „Osress 2018“. Šis tarptautinis rekreacinio fizinio aktyvumo renginys Lietuvoje surengtas pirmą kartą. Klaipėda šiais metais tapo Europos sporto miestu, todėl Europos universitetų partneriai patikėjo Klaipėdos universitetui surengti tarptautinę vasaros mokyklą „Osress 2018“.

„Šis renginys, rengiamas vis kitame universitete, vyksta 9-ą kartą. Džiaugiamės, kad šiemet – Klaipėdoje, nes užsienio partneriai pasitikėjo mumis“, – kalbėjo viena iš organizatorių dr. Vytė Kontautienė. 2018 metų Vasaros mokyklos tikslas – mokytis kūrybiškai taikyti rekreacinį fizinį aktyvumą visuomenei sveikatinti: supažindinti studentus su rekreacinio fizinio aktyvumo tyrimais, ugdyti gebėjimą planuoti ir organizuoti rekreacinį fizinį aktyvumą, puoselėti tarptautinį bendradarbiavimą, ugdyti skirtingų šalių studentų bendravimo gebėjimus, organizuoti ir dalyvauti rekreacinio fizinio aktyvumo veiklose Lietuvos pajūrio kurorte (pliažo tinklinis, irklavimas, orientavimosi sportas, žygiai, liaudies šokiai, komandos formavimas, lauko sportas ir kt.), įgyti patirties, kuri bus naudinga toliau dirbant rekreacinio fizinio aktyvumo srityje.

Tarptautinėje vasaros mokykloje „Osress 2018“ dalyvauja dėstytojai ir studentai iš penkių šalių, septynių universitetų: Latvijos sporto akademijos, Varšuvos Jozefo Pilsudskio fizinio ugdymo universiteto, Malagos universiteto (Italija), Veliko Taranovo Šv. Kirilo ir šv. Metodijos universiteto (Bulgarija), Lietuvos edukologijos, Vilniaus ir Klaipėdos universitetų.

Vasaros mokykla, vykstanti kaip niekad vasarišką rudenį, tęsis iki rugsėjo 11-osios. „Veikla kasdien pradedama 7 valandą ryte ir tęsiasi iki 22 valandos. Dieną pradėsime nuo mankštos, vėliau klausysimės įvairių pranešimų, dalyvausime fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Dienai baigiantis vyks universitetų vakarai, kuriuose universitetai rodys parengtas kultūrines, menines programas. Šiandien savo programą rodys Klaipėdos universiteto Kūno kultūros ir sporto pedagogikos studentai“, – pasakojo Vasaros mokyklos vadovė prof. dr. Asta Šarkauskienė.

„Kadangi fizinis aktyvumas yra labai mažas, privalome ieškoti įdomių fizinio aktyvumo formų. Universitetai dalinsis savo patirtimi, kur jie turi didžiausią įdirbį, yra stiprūs. Kolegos lenkai ves įdomų praktinį užsiėmimą „Fizinio aktyvumo sensomotorika“. Kiti kolegos mokys tradicinių pietinės Podliaskos, Lenkijos žaidimų, kurie atgimsta ir integruojami į populiarius fizinio aktyvumo užsiėmimus. Bičiuliai iš Bulgarijos mokys bulgariškų šokių, kolegos iš Latvijos supažindins su komandos formavimo strategija. Tai tik maža užsiėmimų dalis, savo patirtimi dalinsis ir KU sveikatos bei sporto dėstytojai, mokslininkai“, – vasaros mokyklos programą pristatė dr. V. Kontautienė.

Užsiėmimai vyks ne tik Klaipėdos universiteto auditorijose. Tarptautinės vasaros mokyklos „Osress 2018“ dalyviai įvairias fizinio aktyvumo užduotis atliks ir Klaipėdos mieste, pavyzdžiui, atlikdami orientavimosi sporto užduotis susipažins su Klaipėdos senamiesčiu, jo kultūriniu kontekstu. Penktadienį II Melnragėje vyks pliažo tinklinis pajūryje, šeštadienį – futbolas Melnragės paplūdimyje, sekmadienį – pažintinis žygis po Žemaitijos regioną.

„Tai puikus įrodymas, kad Klaipėdos universitetas yra gyvas, čia gausu renginių, įvairių veiklų. Tai, kad pas mus vyksta tokio lygio tarptautinis renginys, rodo mūsų kompetentingumą ir didelį pajėgumą. Tai puiki galimybė tobulintis ne tik studentams, bet ir dėstytojams pasisemti žinių bei patirties ateities projektams, paskaitoms“, – kalbėjo prof. dr. A. Šarkauskienė.