Transportas – viena sparčiausiai Europoje, Baltijos jūros regione, taip pat ir Lietuvoje besivystančių sričių. Jūrų transportu didelė tranzitinių krovinių dalis vežama tarptautiniais ir tarpžemyniniais maršrutais, jūrų keliais.
Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste nuolat didėja krovinių vežimo apyvarta, plečiasi jų geografija, tobulėja uosto infrastruktūra, todėl auga ir energetinės pakraipos transporto inžinierių poreikis. Šios pakraipos specialistai rengiami KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Jūrų inžinerijos katedroje. Bakalauro studijų programos „Jūrų transporto inžinerija“ mokymosi trukmė – 3,5 m.
Atsižvelgiant į transporto specialistų stoką, ši studijų programa sukurta tiesiogiai dalyvaujant Lietuvos jūrinės pramonės subjektams: įmonėms, bendrovėms, asociacijoms. Šiemet studijas baigs pirmoji jūrų transporto inžinierių laida. „Daugelis mūsų būsimų absolventų jau trečiame kurse yra užtikrinti, kad, baigę gamybinę praktiką, įsidarbins ir galės eiti gerai apmokamas inžinierių pareigas“ – teigė Jūrų inžinerijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Sergejus Lebedevas.
Studentams dėsto aukštos profesinės, akademinės ir mokslinės kvalifikacijos pedagogų kolektyvas, turintis ilgametę jūrinių specialistų rengimo, remiantis tarptautiniais TJO (IMO) standartais, patirtį.
Profesoriaus S. Lebedevo teigimu, „kokybiškos studijos absolventams atveria plačias įsidarbinimo galimybes ne tik jūrų pramonės, bet ir kitų sričių Lietuvos bei užsienio transporto eksploatacijos, remonto, gamybos įmonėse, krovos bendrovėse, be to, jie gali tęsti studijas ar pasirinkti pedagogo, mokslininko karjerą. Dauguma jų eina vadovaujančias technikų, inžinierių, projektuotojų pareigas, kuria individualios veiklos įmones“.
Vienas šio fakulteto absolventų – „Wartsila BLRT Estonia OU“ Lietuvos filialo direktorius S. Glebauskas mano, kad būtent studijuodamas jis įgijo žinių, kurių prireikė būsimam darbui: „Katedroje įgijau diplomuoto inžinieriaus ir magistro laipsnį. Šios studijos ir studijuojant atlikta praktika suformavo naują požiūrį ir parengė mane darbo rinkai. Mano manymu, inžinerinės studijos darbo rinkai yra ne tik privalumas, bet ir būtinybė.