LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirašyta ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis su Olandijos universitetais: pirmieji tyrimai jau kitą mėnesį
23-10-2018

Praėjusią savaitę Vilniuje, Nyderlandų karalystės ambasadoje, 6 aukštojo mokslo institucijos pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta dalintis tyrimų, žinių, inovacijų perdavimo, globalių procesų ir jų padarinių supratimo ir vertinimo, gyvenamosios aplinkos kūrimo ir valdymo, projektų vykdymo patirtimi vykdant švietimo projektus.

Klaipėdos universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Kauno technologijos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lenkijos RHD Urban dėl bendro tinklo įkūrimo sutartį pasirašė su Olandijos HZ taikomųjų mokslų universiteto Delta technologijų ekspertizės centru.

Šis atstovauja HZ taikomųjų mokslų universitetą, Roterdamo ir Van Hall Larensteino aukštąsias mokyklas, turi ilgametę patirtį vykdant miesto ir kaimo gyvenamosios aplinkos kūrimo, vandens valdymo, gamtos išsaugojimo projektus.

Vienas pirmųjų tinklo veiklos tikslų – Nemuno upės baseino gyvenamosios aplinkos vystymo galimybių studija. Ji bus rengiama pasitelkiant visų šalių partnerių specialistus ir studentus. Pirmoji ekspedicija į Nemuno baseiną truks savaitę. Ji numatyta jau š. m. lapkričio pradžioje.

Tikimasi, kad olandų patirtis urbanizuojant gyvenamąją aplinką arti vandens leis pagyvinti bendruomenių gyvenimą, vietos verslų vystymą, aplinkos išsaugojimą.

Kitų metų pavasarį planuojama surengti bandomuosius intensyvius magistrantūros kursus dalyvaujant visų šalių partnerių studentams ir dėstytojams.

Atliko lauko praktiką

KU partnerystė su HZ taikomųjų mokslų universitetu – ne naujiena. Studentai praktikai iš HZ taikomųjų mokslų universiteto jau du kartus iš eilės buvo atvykę ir studijavo kartu su KU studentais.

Rugsėjo 17–21d. studentai ir dėstytojai iš Olandijos Vlissingen’o Taikomųjų mokslų universiteto (HZ University of Applied Science, Delta Academy AJ Vlissingen’o) vyko į Kopgalyje įsikūrusią KU Jūros tyrimų instituto Žuvivaisos technologijų laboratoriją ir Lietuvos Jūrų muziejų–akvariumą.

Studentai atliko ir lauko praktiką. Jos metu rinko mėginius 10-yje Kuršių marių stočių ir vandens kokybę vertino pagal pagrindinius vandens rodiklius: ištirpusio deguonies kiekį, fosforą ir azotą. Matuotas vandens skaidrumas, temperatūra ir druskingumas.