LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Pasibaigus Socialinių darbuotojų diskusijų klubo seminarui PREKYBA ŽMONĖMIS

Pasibaigus Socialinių darbuotojų diskusijų klubo seminarui PREKYBA ŽMONĖMIS

Gegužės 17 d. vyko Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros seminaras ,,Užkirskime kelią prekybai žmonėmis iš anksto. Prevencija gali padėti“. Tai nebuvo įprastas seminaras. Nebuvo giesmių ar pranešėjų gausos. Seminare vyravo rimtis ir susikaupimas.

Seminaro dalyvius pasveikino Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas, akcentavęs diskusijos ir kritinio mąstymo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje. Pranešimą parengusi dr. Dalia Puidokienė, socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė ir įkūrėja, atskleidė prekybos žmonėmis sampratas ir mastus kaip modernios vergovės paveikslą. Visus sudomino Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ruslano Ušinsko pranešimas, buvo akcentuojami teisiniai aspektai, pranešėjas dalinosi praktine profesinės veiklos patirtimi.

Pranešimai buvo tarsi pasirengimas filmo ,,Miegančių drugelių tvirtovė“ (rež. A. Puipa) peržiūrai. Finalinėje diskusijoje išryškėjo svarbūs aspektai, kuriuos akcentavo prokuroras: tarpinstitucinis bendradarbiavimas, profesinės kultūros ir kompetencijos svarba bei optimistinis požiūris ir tikėjimas, siekiant pozityvių pokyčių prekybos žmonėmis situacijoje. Prof. dr. Elvyra Acienė akcentavo socialinio darbo svarbą, socialinio darbuotojo, kaip profesionalo veikimo universalumą.

Visi skirstėsi tyloje ir su viltimi, palydėti doc. dr. Indrės Dirgėlienės minties iš A. de Sent Egziuperi ,,Mažojo princo“, jog tampi atsakingas už tą, kurį prisijaukinai…

Iki kitų susitikimų Socialinių darbuotojų diskusijų klube!