LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Pasibaigus KU Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijai kitakalbiams

Per Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademiją „į Klaipėdą ateina pasaulis, ir Lietuva išeina į pasaulį“ (Darren van Rawensvaay, Klaipėdos universiteto lietuvių kalbos kursų dalyvis)

Rugpjūčio 8 d. pasibaigusi Klaipėdos universiteto (KU) 17-oji Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija kitakalbiams šiemet buvo ypatinga – ji vyko Lietuvos valstybingumo šimtmečio fone, tad visą veiklą lydėjo ypatinga, šventinė dvasia. Akademijos organizatoriai, – Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centras (KSEC) su Baltų filologijos katedra, – pasistengė įvesti daug naujovių. Ne tik dėl šimtmečio paminėjimo, juk tai, kad kasmet sulaukiame apie trečdalio jau buvusių šios akademijos dalyvių, maloniai įpareigoja tobulėti, ieškoti, kurti ir pasiūlyti naujų dalykų. Apskritai tokius vasaros kursus Lietuvoje užsieniečiai gali rinktis iš 5 juos organizuojančių universitetų.

Šiemetė KU Akademija sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, – beveik 70 žmonių iš 24 šalių; jų amžius buvo nuo 17 iki 67 metų. Kursantai mokėsi 5-iose skirtingo lygio grupėse, – nuo A1 iki C2 lygio. Jiems dėstė 9 lituanistės ir padėjo 1 asistentė; Akademijos veiklą administravo KSEC.

Du trečdaliai Akademijos dalyvių atvyko pagal projektą su Švietimo mainų paramos fondu. Tai užsienio universitetų studentai, dėstytojai, tyrėjai. Ne vienas iš jų rimtai gilinasi į lituanistikos dalykus, taip pat yra tokių, kurie tapo tikrais Klaipėdos universiteto partneriais, bičiuliais.

Kita kursantų dalis – tai atvykę individualiai arba Lietuvoje apsigyvenę užsieniečiai. Kaip visada, buvo ir lietuvių kilmės asmenų: du broliai iš JAV ir Vokietijos pilietė. Keli užsieniečiai lietuvių kalba susidomėjo dėl savo lietuvių sutuoktinių/gyvenimo draugų, – tai meksikietis, šveicaras, kanadietis, ukrainietės, latvė.

Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete visą mėnesį vyko kalbos pamokos, renginiai; mezgėsi įdomios pažintys, vyko nepakartojama tarpkultūrinio bendravimo šventė. Akademijos studentai buvo svetingai priimti fakulteto auditorijose ir erdviame fakulteto sode, į kurį karščių metu buvo perkelta ne viena pamoka, vyko renginiai.

Akademijos kursantai dalyvavo ir intensyvioje kultūrinėje-pažintinėje programoje, keliavo po Mažąją Lietuvą ir po visą šalį. Visi pripažino, jog Vasaros akademijos ir mokomoji, ir kultūrinė programa buvo maksimaliai intensyvios. Prie Akademijos veiklos aktyviai prisidėjo ir fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys. Projektu rūpinosi ir į baigimo šventę atvyko KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas.

Vivat academia, vivant professores, – vienbalsiai skandavo kursantai, dalyvaudami įspūdingoje Jūros šventės eisenoje kartu su KU bendruomene. Vasaros akademija baigėsi, tačiau kursantų ir dėstytojų bendravimas tęsiasi ir net stiprėja; jis persikėlė į socialinius tinklus ir sklinda toli bei plačiai. Kursantai dalinasi įspūdžiais, vaizdais ir planais. „Mano Lietuva“ – taip pavadino savo paskelbtą nuotraukų albumą viena užsienietė. „Iki pasimatymo Žiemos akademijoje“, „Kitą vasarą – tik į Klaipėdą“, žada jie.

 

Jūratė Derukaitė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centro vadovė