LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasaulio lituanistinių mokyklų pedagogai žinias gilino Klaipėdos universitete
28-07-2022

Šiandien Klaipėdos universiteto rengiamas Lituanistines studijas oficialiai baigė 2-oji laida. Dviejų savaičių trukmės studijų baigimo pažymėjimai įteikti keturiolikai absolvenčių, į uostamiestį atvykusių iš 9-ių pasaulio valstybių. 

Antrus metus KU rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai užsienio šalyse veikiančių lietuviškų mokyklų mokytojams sulaukė ir dėmesio, ir sėkmės. Šio projekto vadovė Kristina Blockytė-Naujokė vardijo šiemečių kursų dalyvių atstovaujamas šalis – JAV, Australija, Norvegija, Švedija, Danija, Vokietija, Rusija, Turkija, Ispanija. Gimtąją kalbą šiose valstybėse gyvenančiose tautiečių bendruomenėse skleidžiantys mokytojai lietuviškose mokyklose dirba ir kaip savanoriai, ir kaip nuolatiniai darbuotojai, jų atstovaujamos mokyklos irgi įvairios – nuo sekmadieninių mokyklėlių, kurių misija padėti tėvams palaikyti lietuviškumą, iki turinčių vardą bei pripažinimą, tokių kaip Vokietijoje veikianti Vasario 16-osios gimnazija.

Didžiuma kursų dalyvių studijoms į Klaipėdą atvyko drauge su savo šeimų nariais, taip suderindami kvalifikacijos kėlimo poreikį ir atostogas pasiilgtoje Lietuvoje. Kol mamos klausėsi paskaitų, jų atžalos laiką leido specialiai organizuotoje vaikų laisvalaikio grupėje. Emocingoje atsisveikinimo šventėje nuskambėjo vaikų surepetuota daina apie Lietuvą.

Lituanistinių studijų absolventus pasveikinęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasidžiaugė, jog KU prisideda prie lietuviškumo išsaugojimo. Kursų dalyvių atžaloms jis linkėjo nepamiršti lietuvių kalbos, vienos iš seniausių ir gražiausių pasaulio kalbų.

Lituanistines studijas užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams remia Švietimo mainų paramos fondas. Be profesiniam tobulėjimui skirtų paskaitų jų dalyviams organizuota kultūrinė programa.