LT   |   EN      Mano KU   |   
Paminėtos 101-osios Tilžės akto metinės
04-12-2019

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Vitražinėje salėje vyko Tilžės akto 101-ųjų metinių minėjimas. Renginį pradėjo KU choro „Pajūrio aidos“ atliekamos Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“ ir „Lietuvių giesmės“ (muzika ir žodžiai Vydūno, aranžuotė Vaclovo Augustino).

Susirinkusius sveikino LR Seimo narys Dainius Kepenis, kuris įteikė padėkos raštą vienam iš renginio sumanytojų – istorikui Benui Volodzkai.

Renginyje pranešimus skaitė rašytoja Edita Barauskienė, kuri Tilžės aktą pristatė kaip vieną iš kertinių valstybės dokumentų, muzikologė prof. dr. Daiva Kšanienė, atskleidusi šio akto signatarų Martyno Jankaus ir Jono Vanagaičio asmenybių ir jų kultūrinės veiklos bruožus, o Mažosios Lietuvos aktyvistas Benas Volodzka ne tik papasakojo apie Mažosios Lietuvos tautinės tarybos susikūrimą, bet ir kalbėjo apie šių dienų visuomenės pilietiškumo stoką.

„Ši data yra ne mažiau svarbi, nei sausio 15-oji ar vasario 16-oji. Tilžės akto paskelbimas, reikalaujant Mažąją Lietuvą prijungti prie Didžiosios Lietuvos, atvedė Lietuvą į 1923 metų Klaipėdos krašto sukilimą, kurio dėka Klaipėdos kraštas buvo atgautas ir Lietuva tapo jūrine valstybe“, – susirinkusiems istoriją priminė vienas iš renginio organizatorių B. Volodzka.

Tilžės akto 101-ųjų metinių minėjimą kartu su KU choru „Pajūrio aidos“ (vadovas – doc. Algirdas Šumskis, chormeisterė-koncertmeisterė – Justė Šilaitė) surengė Lietuvos piliečių sąjunga, Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ ir Mažosios Lietuvos reikalų taryba. Toks visuomeninių organizacijų inicijuotas renginys vyksta jau antri metai.

 

Straipsnį parengė KU mišraus choro „Pajūrio aidos“  narė Rasa Šimkutė