LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Pagerbti geriausi Klaipėdos universiteto sportininkai

Klaipėdos universitetas grąžino skolą geriausiems 2020-ųjų metų studentams – sportininkams, garsinusiems tiek mokymo įstaigos, tiek šalies ir miesto vardą įvairaus rango varžybose. Tradiciškai geriausieji sportininkai būdavo pagerbiami metų pabaigoje, tačiau 2020-ųjų gruodį planuotas renginys dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje buvo atidėtas. Šiandien KU geriausieji atletai rinkosi į būrį, kad išklausytų padėkos žodžių už praėjusiais metais pelnytus sportinius pasiekimus.

„Esate svarbūs Universitetui. Norime padėkoti už pastangas, kurias įdėjote tobulėdami patys ir tuo pat metu garsindami Klaipėdą. Jūs – sportininkai, kaip ir studentai, kaip ir mokslininkai, savo pasiekimais kuriate KU vardą“,- sportininkus sveikino KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Atminimo dovanos bei padėkos raštai įteikti 10 sportininkų, kurie labiausiai spindėjo sporto padangėje 2020 metais, taip pat padėkota jų treneriams bei pasveikinti geriausi KU sporto komandų atstovai. Į simbolinį dešimtuką pateko po 2 imtynių, dviračių sporto, lengvosios atletikos atstovus ir po 1 bokso, sambo, sunkiosios atletikos ir karatė kiokušin sporto šakų sportininkus.

Dešimtuke – imtynininkai Lukas Krasauskas ir Andrius Mažeika, kuriuos treniruoja treneris Sergej Kasimov. Jie tapo Lietuvos čempionais savo svorio kategorijose, taip pat dalyvavo Europos laisvųjų imtynių čempionate, kur užėmė 8-16 vietas. Andrius Mažeika tapo čempionu tiek Lietuvos, tiek Latvijos atviruose paplūdimio imtynių čempionatuose, o Lukas Krasauskas šiuose čempionatuose užėmė 2 ir 3 vietas bei tapo bronzos medalių laimėtoju Lietuvos studentų graikų-romėnų imtynių bei Lietuvos studentų sambo imtynių čempionatuose. Lengvosios atletikos atstovai Benediktas Mickus (treneris M. Krakys) ir Erika Krūminaitė (trenerė V. Baronienė) skynė pergales tiek Lietuvos čempionatuose, tiek Lietuvos studentų čempionatuose, tiek tarptautinėse varžybose Europoje. Nuo jų neatsiliko ir dviračių sporto atstovai Justas Beniušis (treneris A. Šiugždinis) ir Gediminas Bagdonas, kurie taip pat tapo Lietuvos čempionatų prizininkais bei ne kartą kopė ant garbės pjedestalo varžybose Lietuvoje ir užsienyje.

Tarp geriausių 2020 m. KU sportininkų – karatė kiokušin atstovas Laurynas Vaičikauskas (treneris L. Kubilius), kuris Europos karatė kiokušin čempionate užėmė 5 vietą, o Lietuvos taurės varžybose pasidabino bronzos medaliu. Į garbės sąrašą pateko sunkiosios atletikos atstovas Vincentas Skirka (treneris V. Šlevinskis), kuris tarptautinėse varžybose Tartu mieste Estijoje svorio kategorijoje iki 73 kg pagerino Lietuvos stūmimo rungties rekordą – 141 kg. Pagerbta bokso atstovė, Lietuvos čempionė ir tarptautinių turnyrų prizininkė – Austėja Aučiūtė (treneris V. Murauskas) bei sambo imtynių atstovas Erikas CCHovrebovas, 2020 metais tapęs čempionu Lietuvos studentų čempionate, užėmęs 3 vietą Lietuvos studentų graikų-romėnų imtynių čempionate bei tapęs vicečempionu Lietuvos sambo čempionate.

Pasveikinti ir apdovanoti Klaipėdos universiteto komandų geriausieji žaidėjai: geriausi tinklininkai Valdonė Piešinaitė ir Artiom Jermakov, geriausias futbolininkas Martynas Vėlyvis, geriausias krepšininkas – Nojus Mineikis.

KU sporto lyderiams linkėta sėkmės šturmuojant naujas sporto aukštumas ir treniruočių bei varžybų be traumų. Linkėta ir kantrybės laukiant, kol pasaulis susigrąžins įprastus sporto bei kultūros renginius, kurių tradiciją nutraukė pasaulinė pandemija. Būtent dėl jos studentiško sporto bendruomenė šiemet neteko vieno iš laukiamiausių metų renginių – Pasaulinės studentų sporto universiados.