LT   |   EN      Mano KU   |   
Pagerbti Europos universitetų sporto žaidynių prizininkai
22-09-2016

Pagerbti Europos universitetų sporto žaidynių prizininkai

2016 m. rugsėjo 20 d. švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza Tarptautinės universitetinio sporto dienos proga dalyvavo Tarptautinio studentų sporto festivalio atidaryme ir III Europos universitetų studentų sporto žaidynių laimėtojų apdovanojime Kaune.

Viceministras pažymėjo, kad „Švietimo ir mokslo ministerija visą laiką rėmė studentų sportą, parama ypač padidėjo pastarąjį dešimtmetį ir tai iš karto davė teigiamų rezultatų. Lietuvos studentai jau penkiose iš eilės pasaulio vasaros universiadose yra įsitvirtinę pirmajame 15-uke. Pergalės skatina mus ir ateityje daug dėmesio skirti studentų sportui“.

Šventės metu pagerbti Klaipėdos universiteto stalo tenisininkai Alferas Udra, Tomas Mikutis, III Europos universitetų sporto žaidynėse iškovoję sidabro ir bronzos medalius vieneto bei dvejeto varžybose. Jie apdovanoti Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskatės sveikinimo raštais, Kūno kultūros ir sporto departamento, švietimo ministrės padėkos raštais. Pagerbtos ir jų trenerės Indra Udrienė ir Ona Jucevičiūtė.

Šių metų liepą Kroatijoje vykusiose III Europos universitetų sporto žaidynėse Lietuvos delegacija iškovojo net 14 medalių: 3 aukso, 4 sidabro, 7 bronzos. Šių metų Europos universitetų žaidynėse, kur dalyvavo net 5800 atletų iš 403 universitetų, dalyvavo 41 šalies atstovas. Sportininkai iš 10-ies Lietuvos universitetų varžėsi 13-oje sporto šakų.

Kitos žaidynės vyks 2018 m. Portugalijoje.