LT   |   EN      Mano KU   |   
Nugalėtojui KU robotui – kelialapis į Japoniją
11-04-2017

Nugalėtojui KU robotui – kelialapis į Japoniją

Kovo mėn. pabaigoje Vilniuje vyko didžiausia Lietuvoje robotikos šventė „Robotiada 2017“, subūrusi mokslo, švietimo, verslo ir technologijų pasaulio kūrėjus. Čia vyko tarptautinės įvairių robotų varžybos, seminarai, universitetų partnerių ir edukacinių įmonių organizuotos robotikos dirbtuvės. „Robotiadoje 2017“ Klaipėdos universitetui atstovavo KU Robotikos klubo vadovas Olegas Lyanas ir narys Augustas Gedgaudas, Elektros inžinerijos studentas.

Klaipėdos universiteto Robotikos klube sukonstruotas robotas „Vytis III“ tapo suaugusiųjų ir studentų 3 kg sumo robotų varžybų nugalėtoju. Jo kūrėjai O. Lyanas ir A. Gedgaudas iškovojo teisę gruodžio 17 dieną vykti į tarptautinį „All Japan Robot Sumo“ čempionatą Japonijoje, kur atstovaus Baltijos šalių išradėjams. Antrą ir trečią vietas užėmė Lenkija.

„Tai jau trečia šio roboto versija. Kadangi dirbome vakarais, po darbų, užtrukome nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 11 dienos. Su pirmosiomis dviem versijomis dirbome dar metus“, – pasakojo O. Lyanas, vienas iš roboto „Vytis III“ kūrėjų. KU Robotikos klubo vadovas pažymėjo, kad jam tai tik hobis, kuris apima inžinerines žinias, projektavimą, analizę, skaičiavimus, fizikinių reiškinių pritaikymą.

O. Lyano teigimu, tai reikšminga pergalė, žyminti, kad KU sukurtas robotas yra pats geriausias ir galingiausias. „Garbė atstovauti Baltijos šalims Japonijoje“, – teigė roboto „Vytis III“ kūrėjas ir pridūrė, kad robotų kovas pamatyti gyvai turėtų kiekvienas. „Tai kaip sumo imtynės, tik jose dalyvauja robotai, kurie dideliu greičiu arba lėtai stumia vienas kitą, degina padangas. Nepatikėtumėte, koks bauginantis yra metalų daužymosi triukšmas“, – šyptelėjo KU Robotikos klubo vadovas.