LT   |   EN      Mano KU   |   
Norinčių studijuoti KU skaičius išlieka panašus
23-07-2019

Liepos 22 d. baigėsi prašymų į bakalauro studijas aukštosiose mokyklose teikimas. Klaipėdos universitete šįmet (KU) pirmuoju etapu iš viso pateikti 1398 prašymai studijuoti bakalauro studijose. Lyginant su praėjusiais metais, prašymų skaičius išlieka panašus.

Ypač populiarios pagal pateiktų studijuoti prašymų skaičių šios Sveikatos mokslų krypties studijų programos: kineziterapija, radiologija, slauga. Populiarumo tarp būsimų studentų nepraranda ir psichologijos bei informatikos studijų programos.

Svarbu paminėti, kad Informatikos bakalauro laipsnio studijų programa kartu su Mechanikos inžinerijos studijų programa šįmet buvo pripažintos rinkos poreikius labiausiai atitinkančiomis inžinerinėmis studijų programomis Lietuvoje. Joms buvo suteikti „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai. Iš viso, toks pripažinimas buvo suteiktas 8 studijų programoms visoje šalyje.

Visgi, tenka pripažinti, kad didžiausia problema, su kuria susiduriama, yra nepakankamas jaunuolių pasiruošimas inžinerinėms studijoms, ką atspindi ir stojimų rezultatai į šias programas visoje Lietuvoje. Reaguodamas į tai, KU jau nuo šių metų aktyviai pradėjo inžinerinių klasių steigimą Klaipėdos gimnazijose, kur besimokantiems moksleiviams pamokas ves ne tik mokytojai, bet ir KU dėstytojai. Šiuo tikslu įrengiamos ir specialios laboratorijos moksleiviams. Siekiama, kad moksleiviai įgautų inžinerinius pagrindus ir būtų tinkamai pasiruošę studijoms universitete.

Be lietuvaičių, šiemet prašymus studijuoti KU pateikė ir virš 500 jaunuolių iš užsienio šalių. Šiuo metu vykdoma jų kvalifikacijos vertinimo ir pripažinimo procedūra. Džiugu, kad KU pastangos plėstis į Rytų partnerystės šalis davė rezultatą ir nemažai paraiškų studijuoti sulaukta iš Ukrainos, Kazachstano ir Gruzijos. Tradiciškai gausus paraiškų skaičius iš tolimųjų kraštų – Indijos, Bangladešo, Nigerijos, Ganos. Taip pat yra norinčių studijuoti iš kaimyninės Latvijos.

Taip pat optimistiškai nuteikia norinčių studijuoti magistrantūrą KU skaičius. Šiuo metu, praėjus antrajam prašymų studijuoti pasirašymo etapui, magistro studijas KU jau spėjo pasirinkti daugiau studentų negu pernai, praėjus visiems trims etapams. Toks rezultatas itin džiuginantis, kadangi universitetai turi misiją vystyti mokslą, kurti inovacijas, o tam būtini aukštesnių pakopų studentai. Galima didžiuotis jų pasiekimais daugelyje sričių, vienas tokių – vakar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskelbta žinia, kad KU Regionų valdysenos magistrantui Renaldui Kulikauskui, paskirta Prezidento Algirdo Brazausko vardinė stipendija.