LT   |   EN      Mano KU   |   
Naujoje knygoje Klaipėdos universiteto mokslininkė apibendrina Negalios studijas
01-03-2021

KU Socialinių mokslų dr. Rita Vaičekauskaitė pristato naują knygą „Negalios studijų kritinis diskursas sveikatos mokslų kontekste“. Tai jau antroji KU mokslininkės parašyta knyga. Vieną iš pirmųjų naujos knygos egzempliorių autorė šiandien užrašė ir įteikė KU vadovui.

Susitikime su KU rektoriumi prof. dr. A. Razbadausku knygos autorė juokavo, jog kiekvienam žmogui svarbu užauginti vaiką, pastatyti namą, pasodinti medį, o mokslininkui – parašyti knygą. Tai – lyg jo veiklos įprasminimas. „Prieš 15 metų gyniausi disertaciją negalios tema, vėliau dėl administracinių pareigų buvau nuo šios temos nutolusi, o su šia knyga vėl grįžtu prie mūsų visuomenei aktualios temos. Užsienio šalys turi tokį apibendrintą dalyką kaip Negalios studijos. Lietuvoje šios srities darbai fragmentuoti, išsibarstę ir tai daugiau tarpdisciplininė sritis , knygoje stengiausi apibendrinti visus negalios studijų tyrimus ir pristatyti juos skaitytojui“,- sakė dr. Rita Vaičekauskaitė.

Negalios tema, ypač aplinkos pritaikymas neįgaliesiems – aktuali problema ir Klaipėdos universitetui, kurio didžiąją dalį infrastruktūros sudaro valstybės saugomi paveldo objektai. Jų pritaikymas neįgaliųjų reikmėms itin komplikuotas, bet, rektoriaus teigimu, diskusija šia tema vyksta ir turėsime rasti būdų, kad neįgalieji čia galėtų būti ir pilnaverčiai studentai, ir darbuotojai.