LT   |   EN      Mano KU   |   
Naujieji Klaipėdos universiteto mokslo metai: su viltimi susigrąžinti įprastą akademinį gyvenimą
01-09-2021

Ši rugsėjo 1-oji į Klaipėdos universiteto akademinį miestelį grąžina studentiją, jau išsiilgtą šurmulį ir viltį, kad karantininis sąstingis daugiau nestabdys gyvenimo. Startą naujų akademinių metų pradžiai tradiciškai duoda KU aikštėje susirinkusios bendruomenės sugiedotas „Gaudeamus“, pasidžiaugimai studentų, dėstytojų ir mokslininkų pasiekimais bei šventės dalyvių „čia ir dabar“ sukurta muzikinė dienos emocija.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, jog šią rugsėjo 1-ąją KU bendruomenė pasitinka būdama rami dėl ateities perspektyvų. Bemaž šventės išvakarėse uostamiestį pasiekė žinia, jog Universitetas sėkmingai įveikė sudėtingą Aukštųjų mokyklų išorinio vertinimo procedūrą ir jo veikla akredituota maksimaliam galimam 7-erių metų ciklui.  „Galime drąsiai pasveikinti vieni kitus su šiuo pasiekimu ir toliau kantriai bei nuosekliai dirbti stiprinant mokslinę ir studijų bazę, auginant ir pritraukiant naujus mokslo talentus, užtikrinant ir maksimaliai gerinant studijų kokybę“,- sako prof. dr. Artūras Razbadauskas. Beje, naujus akademinius metus KU sutinka su nauju šūkiu. Universiteto vertybinę atmosferą apibrėžianti frazė „Čia esi matomas“ akcentuoja mokymo įstaigos bendruomeniškumą, jaučiamą tarpusavio ryšį ir dėmesį kiekvienam bendruomenės nariui. „Norime jau esamiems studentams ar tiems žmonėms, kurie dar tik rinksis studijų vietą, pasakyti, kad čia esi matomas, girdimas ir branginamas. Esame nedidelis universitetas lyginant su pasaulio grandais, tad negalime sau leisti nuvilti nė vieno. Visi, pasirinkę KU, mums yra svarbūs, kiekvienam čia studijuojančiam skiriamas didelis akademinio personalo dėmesys bei materialiniai resursai“,- teigė KU vadovas. Beje, pavasarį atliktas  sociologinis tyrimas atskleidė, jog daugiau nei 90 proc. KU studijuojančių studentų yra patenkinti studijų kokybe.

Studentus augins nuo mokyklos suolo

„Gyvenimas rodo, kad Universitetas turi auginti studentus nuo pat mokyklos suolo. Tad šiemet džiaugiamės, jog naujus mokslo metus „Žemynos“ gimnazija pradeda kaip Klaipėdos universiteto gimnazija – šiandien su nauja pradžia jau pasveikinome mokyklos bendruomenę. Džiugina, jog „Baltijos“ gimnazijoje išaugo universitetinių inžinerinių klasių ir jas lankančių vaikų skaičius. Stipriname ryšį ir su kitomis regiono mokyklomis, kitokiu atveju visi turėsime krizę, pritrūksime jaunų ir kūrybingų žmonių, ateityje kursiančių mūsų miesto ir krašto ateitį“,- sako KU studijų prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė.

Naujus akademinius metus Klaipėdos universitete, anot prorektorės, pradeda apie 750 pirmakursių – bakalaurų ir magistrų. Užsienio piliečių, studijuosiančių KU, skaičius turėtų paaiškėti iki prasidedant spaliui, kuomet pretendentai įveiks visus vizų, atvykimo, karantinavimosi barjerus ir pasirašys studijų sutartis. Prognozuojama, kad studentai iš užsienio, kaip ir pernai, sudarys dešimtadalį pirmakursių skaičiaus. Šalys, iš kurių sulaukta daugiausiai paraiškų – Ukraina, Baltarusija, Rusija, Nigerija, Kipras, Egiptas, Belgija, Gana ir kt. Studentai iš šių šalių čia mokysis anglų ir rusų kalbomis.

EU-CONEXUS – tiltas į Europos žinių ir mokslo pasaulį

Universiteto vadovai akcentuoja KU dalyvavimo Europos universiteto EU-CONEXUS aljanse pranašumus. Rugpjūčio pabaigoje Klaipėdoje įvyko pirmasis EU-CONEXUS kuriančių 9 Europos universitetų – partnerių festivalis. Dalykinės ir neformalios diskusijos, pažintinės ir sportinės pramogos, anot KU vadovo, sutvirtino ryšį su EU-CONEXUS bendruomene. Visa tai leidžia tikėtis dar produktyvesnio ir efektyvesnio bendradarbiavimo kuriant Europos ateities universitetą, koncentruojantį mokslinį potencialą globaliems iššūkiams įveikti. „Ir jeigu dar buvo abejonių dėl šio junginio ateities, manau, kad po šio festivalio jos išsisklaidė. Mūsų kelias ir galimybė akivaizdūs – tarptautiškumo plėtra. Galime ir turime tapti jaunų žmonių tiltu į turtingą Europos žinių ir mokslo pasaulį“,- neabejoja prof. dr. Artūras Razbadauskas. Beje, 2021-ųjų pradžioje EU-CONEXUS studentams pasiūlė pirmąsias dvi bakalauro specializacijas, o nuo rugsėjo 1-osios ir pirmąją jungtinę magistro studijų programą.

Skatina nedelsti vakcinuotis

Akademinių metų pradžios šventėje KU aikštėje dirbo mobilaus vakcinavimo mikroautobuso komanda, kvietusi skiepytis visus to dar nepadariusius. Skelbiamais duomenimis, iki šiol yra vakcinuota beveik 70 proc. KU studentų ir 87 proc. akademinio personalo. Visi, dar nepasiskiepijusieji nuo koronaviruso ir nepersirgę šia liga, kviečiami nedelsti. „Studijos Universitete pradedamos ir bus vykdomos kontaktiniu būdu. Iš studentų bus reikalaujama Galimybių pasų ar dokumentų, įrodančių, jog asmuo sirgo Covid-19 virusu. Šioms kategorijoms nepriklausantys asmenys privalės kas 10 dienų testuotis, kitokiu atveju neturės galimybių dalyvauti paskaitose ar praktiniuose užsiėmimuose“,- akcentavo Sonata Mačiulskytė. Beje, KU rugsėjo mėnesį studentams ir darbuotojams, dar nespėjusiems pasiskiepyti, žada apmokėti testavimosi išlaidas, tačiau vėliau nuolaidų neketinama daryti ir už šią procedūrą jau turės mokėti vakcinų vengiantys asmenys.