LT   |   EN      Mano KU   |   
Nauja Klaipėdos universiteto tradicija: pirmąja Partnerystės docente tapo Lietuvos jūrų muziejaus vadovė
02-02-2021

Klaipėdos universitetas jubiliejiniais metais pradeda naują tradiciją – teikti Partnerystės docento pareigybę. Šiuo vardu ir garbinga pareigybe įvertinamos ir išskiriamos Universitetui svarbios partnerystės. Pirmąja KU partnerystės docente tapo Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Kukliai, be gausesnės palaikymo auditorijos (juk karantinas!) KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko kabinete buvo pasirašyta Partnerystės docento savanoriškos veiklos sutartis, apsikeista šiltais padėkos už bendrystę žodžiais bei dokumentais. Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, nuo šiol ir KU partnerystės docentė, su šypsena dėkojo už įvertinimą ir neabejojo, jog ir ateityje Klaipėdos universiteto ir Lietuvos jūrų muziejaus bendradarbiavimo ryšys bus kūrybingas ir abiem pusėms reikšmingas bei naudingas.

Lietuvos jūrų muziejaus vadovės kandidatūrą KU partnerystės docento pareigybei suteikti pasiūlė Sveikatos mokslų fakulteto bendruomenė. Šį fakultetą su muziejumi sieja ypač glaudūs ryšiai. Drauge plėtojami Delfinų terapijos, Gyvūnų asistuojamosios terapijos projektai, muziejuje praktikas atlieka tiek vietos, tiek pagal ERASMUS mobilumo programas į Klaipėdą atvykstantys studentai, patirtis tiek Universitete, tiek muziejuje kaupia mokslininkai bei dėstytojai. Bendradarbiavimo idėjų netrūksta ir ateičiai, jos susijusios su KU ir muziejaus veiklų plėtra Kopgalyje.

„Partnerystės docento pareigybė – viena iš KU ambasadorių rato gausinimo formų. Nuoširdžiai džiaugiamės turininga partneryste su Lietuvos jūrų muziejumi ir jo vadove. Mums šis ryšys labai svarbus ir tikiuosi, jog drauge įgyvendinsim dar daug bendrų sumanymų“,- sakė prof. dr. A. Razbadauskas.

Rektorius, įteikdamas Partnerystės docentei sidabrinį KU ženklelį, linkėjo rasti laiko veiklai akademinėje bendruomenėje, pristatė naujas galimybes, atsivėrusias Klaipėdai įsiliejus į Europos universitetų tinklą.