LT   |   EN      Mano KU   |   
Mokslo ir studijų metų pradžios šventė Universitete ir mieste
03-09-2015

Rugsėjo 1-ąją Klaipėdos universitetas pasitiko 25-uosius mokslo ir studijų metus. Šventinį rytą KU akademinė bendruomenė sutiko Universiteto miestelio aikštėje, kur studentus ir dėstytojus sveikino rektorius Eimutis Juzeliūnas, Seimo narė, KU absolventė, Agnė Bilotaitė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika, Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Benediktas Petrauskas bei KUSS prezidentė Živilė Krikštaponytė.

Šventės metu linkėdami sėkmės ir gerų studijų metų susirinkusieji kartu į orą paleido šimtus raudonų balionų, Menų akademijos studentai buvo parengę ne vieną gražų muzikinį pasirodymą, susirinkusieji buvo kviečiami įsiamžinti nuotraukoje iš paukščio skrydžio bei paragauti šventinio torto. Klaipėdos universitete yra graži tradicija kiekvieną rugsėjo 1-ąją padėkoti universiteto dėstytojams ir studentams už jų nuveiktus darbus. Šiais metais AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO generalinis direktorius Audrius Pauža trims universiteto darbuotojams įteikė premijas už mokslinę ir meninę veiklą. Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas įteikė premijas keturiems Klaipėdos universiteto absolventams, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais miestui ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį. UAB „Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos“ valdymo bendrovės įsteigtos vardinės stipendijos atiteko dviems Universiteto studentams, jas įteikė bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Raimondas Bakas, dar dvi – Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos bei Lietuvių fondo Mykolo ir Amalijos Jagučių – vardines stipendijas įteikė Klaipėdos universiteto rektorius E. Juzeliūnas.

Daugiau šventės akimirkų rasite čia.

Po mokslo ir studijų metų atidarymo šventės Universiteto miestelio aikštėje, studentai ir dėstytojai susitiko fakultetuose, kur susipažino su nauja aplinka ir jų laukiančiais iššūkiais. Pirmo kurso studentus sveikino dekanai.

Iškilminga šventė vyko Menų fakultete, kuris nuo šių metų tapo Klaipėdos universiteto Menų akademija. 12.00 valandą buvusiame fakultete atidengta lenta su naujuoju pavadinimu. Kaip teigė Menų akademijos dekanas Vytautas Tetenskas, apie fakulteto pasikeitimą į akademiją galvota seniai.

KU studentai ir darbuotojai popiet buvo kviečiami dalyvauti pažintinėje ekskursijoje po Klaipėdos uostą, kurią padovanojo Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija.

Jau antrus metus studijų metų pradžios šventę kartu pasitiko ir visa Klaipėdos miesto studentija. „Klaipėda – studentų uostas“ – su tokiu šūkiu rugsėjo pirmosios vakarą skandavo susibūrusios Klaipėdos miesto aukštosios mokyklos, jų vadovai ir akademinė bendruomenė.

Daugiau akimirkų iš eitynių ir koncerto rasite čia.