LT   |   EN      Mano KU   |   
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ Klaipėdoje
07-09-2016

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ Klaipėdoje

2016 m. rugsėjo 8–16 dienomis vyks tryliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Festivalio geografija kasmet plečiasi: šiemet renginiai vyks jau keturiolikoje Lietuvos miestų ir rajonų, tarp jų ir Klaipėdoje. Džiugina dalyvių domėjimasis festivalio renginiais. Renginio organizatorių duomenimis, festivalyje kasmet apsilanko 30 000 vaikų ir moksleivių. Ateinančiais metais, kai festivalio metu planuojama surengti tarptautinę „Mokslo mugę“, tikimasi dar didesnio susidomėjimo.

Festivalio tikslas – sudominti vaikus ir moksleivius mokslo pasauliu, siūlant praktinius užsiėmimus, kuriuos veda mokslininkai, tyrėjai, specialistai mokslo ir studijų institucijose, mokslinių tyrimų laboratorijose, centruose bei mokyklose. Į festivalio renginius vis aktyviau įsitraukia ir verslo įmonės, kviečiančios moksleivius susipažinti su mokslo bei technologijų taikymu versle, daugiau sužinoti apie perspektyvias profesijas.

Klaipėdoje moksleiviai kviečiami apsilankyti 30-yje renginių, kurių didžioji dalis vyks Klaipėdos universitete bei artimai su universitetu bendradarbiaujančiose jūrinio sektoriaus verslo įmonėse. Mokiniai lankysis užsiėmimuose Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakultete, Jūros tyrimų atviros prieigos centro laboratorijose, Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje Kopgalyje, AB „Vakarų laivų gamykla“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, plaukdami laivu „Venus S“ apžiūrės uostą ir sužinos, kaip Klaipėdos universitete rengiami jūrinio sektoriaus specialistai.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – tai renginys, kuriame lengva įsitikinti, kaip teorija virsta praktika. Kaip mokslo išradimai ir originalios idėjos tampa naudingais produktais ir kaip XXI amžiuje mokslo bei verslo sąjunga spartina visuomenės pažangą.

Ši iniciatyva prisideda prie STEAM (angl. Science, Technnology, Engineering, Art (creative activities), Mathematics – STEAM) mokslų populiarinimo Lietuvoje.

RENGINIAI KLAIPĖDOJE