Klaipėdos universitete, Rekreacijos ir turizmo katedroje, lankėsi mokslininkė dr. Brenda Dyack iš Australijos Kanberos universiteto. „Džiaugiamės, kad į Klaipėdos universitetą atvyko žmogus, turintis pasaulinės mokslinės patirties ir galintis ja pasidalinti su mūsų studentais bei apsikeisti mokslinėmis įžvalgomis su KU mokslininkais. B. Dyack dirba ne tik Australijoje, bet ir Kanadoje, ji turi didžiulę mokslinių tyrimų patirtį turizmo ir rekreacijos srityje“, – kalbėjo KU Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja prof. dr. Diana Šaparnienė.
Skaitė paskaitas KU bendruomenei
Klaipėdos universitete dvi savaites viešėjusi mokslininkė iš Australijos skaitė paskaitų kursą studentams: Rekreacijos ir turizmo bakalauro studijų, Rekreacijos ir turizmo vadybos magistrantūros bei jungtinės magistrantūros Tarptautinių turizmo renginių vadybos studijų programos su Latvijos Vidžemės taikomųjų mokslų universitetu studentams. Be to, dr. Brenda Dyack skaitė viešą paskaitą universiteto bendruomenei ir socialiniams partneriams.
„Šiuo mokslininkės vizitu mūsų bendradarbiavimas nesibaigs. Vizito metu aptartos galimybės kartu su Rekreacijos ir turizmo katedros mokslininkais parengti ir įteikti spaudai prestižinėje pasaulinio lygio leidykloje monografiją Lithuania: country as a resort“, – teigė D. Šaparnienė. Pasak Rekreacijos ir turizmo katedros vedėjos, tarptautinis mokslinis bendradarbiavimas yra neatsiejama aukštojo universitetinio mokslo sistemos dalis: „Esame įdomūs pasauliui: mūsų gamta, rekreacijos ir turizmo galimybės. Reikia priminti, kad vos keliuose Lietuvos universitetuose vykdomos rekreacijos ir turizmo studijos, orientuotos į aukšto lygio rekreacijos ir turizmo srities specialistų – ekspertų ir lyderių rengimą, kurie gali reikšmingai prisidėti ne tik prie rekreacijos ir turizmo politikos įgyvendinimo, bet ir prie jos kūrimo, turizmo verslo plėtotės. Klaipėdos universitetas šioje srityje yra lyderis.“
Australės šaknys – Lietuvoje
„Lietuvoje lankausi jau trečią kartą. Pirmą kartą atvykau į tarptautinę konferenciją, kuri vyko Vilniuje. 2015 metais atvažiavau jau su dukra, bandėme ieškoti savo šaknų. Mano tėvo pusė yra iš Lenkijos, mamos – iš Lietuvos, Žemaitijos. Mano seneliai gyveno tarp Salantų ir Plungės. Lietuvoje jaučiuosi gerai, galima sakyti, kaip namie“, – pasakojo australė. Mokslininkė juokavo, kad veikiausiai genetika lėmė jos pasirinkimą tyrinėti marias. „Nustebau pamačiusi, kad Kuršių marios panašios į Kurongo marias (angl. Coorong lagoon), kurias aš tyrinėju Australijoje. Per paskaitą rodžiau KU studentams nuotraukas ir nė vienas nesugebėjo įžvelgti skirtumų“, – sako B. Dyack.