LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Mokslininkai ir praktikai stiprins bendradarbiavimo ryšius vaikų reabilitacijos srityje

Klaipėdos universitetą ir Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją “Palangos gintaras” sieja glaudūs bendradarbiavimo ryšiai ir abi pusės suinteresuotos dar labiau juos stiprinti,- taip konstatuota KU vadovų, Sveikatos mokslų fakulteto atstovų susitikime su naujuoju „Palangos gintaro“ direktoriumi Sauliumi Deveikiu.

KU Sveikatos mokslo fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė sako, jog viena didžiausių pajūrio sanatorijų, besispecializuojanti vaikų reabilitacijoje, yra praktikos bazė šio fakulteto studentams, o mokslininkams, dirbantiems vaikų reabilitacijos tyrimų srityje, puiki galimybė mokslinei stebėsenai.

Susitikime aptarti galimi bendri projektai bei naujos bendradarbiavimo galimybės. Pavyzdžiui, Palangos reabilitacijos sanatorijos pacientams pasiūlyti gyvūnų terapijos paslaugą. KU mokslo darbuotojai jau turi patirties vykdant vaikų reabilitacijos programas su delfinais, nauja sritis – terapija su žirgais, kuri galėtų būti plėtojama erdvioje pajūrio sanatorijos teritorijoje.

2014 metais Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas, Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ ir Lietuvos jūrų muziejus buvo įkūrę Šiaurės vakarų Lietuvos vaikų reabilitacijos klasterį, kurio tikslu deklaravo siekį gerinti vaikų reabilitacijos kokybę, naujų, pažangių metodikų taikymą, specialistų kvalifikacijos tobulinimą ir kt.

Susitikime sutarta drauge gaivinti šio klasterio idėją ir veiklas, nes tuo suinteresuotas ir reabilitacijos specialistus rengiantis Universitetas, ir vaikų reabilitacijos paslaugų teikėja bei potenciali jaunųjų specialistų darbdavė viešoji įstaiga Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“.