LT   |   EN      Mano KU   |   
Moksleiviai pakviesti į paskaitas Jūros tyrimų institute
18-09-2018

Mokslo festivalis  „Erdvėlaivis žemė“ vyksta jau 15 metus. Šiais jubiliejiniais metais, Klaipėdos universitetas rugsėjo 14 d. moksleivius pakvietė į Jūros tyrimų instituto naujose patalpose vykusias paskaitas.

Moksleiviams ir jų mokytojams buvo siūloma registruotis įvairiose paskaitose, pavyzdžiui: „Klaipėdos universitetas ir Arkties vandenyno tyrimai – misija įmanoma?“

Netradicinėje paskaitoje apie Baltijos jūrą ir vienintelį Lietuvoje mokomąjį burlaivį „Brabander“ pasakojo ilgametę patirtį turintis kapitonas Valdemaras Vizbaras.

Lektorė Viktorija Sabaliauskaitė skaitė pranešimą apie vieną iš opiausių problemų: „Šiukšlės Baltijos jūros pakrantėje“. Mokslines dirbtuves auditorijoje vedė Klaipėdos universiteto ekologijos ir aplinkotyros doktorantė Donalda Karnauskaitė, o vandens tyrimų laboratorijoje užsiėmimą apie bakterijų tyrimus vandenyje vedė Dr. Evelina Grinienė.

Renginio metu dalyviai galėjo apsilankyti ekspozicijoje, kurioje buvo galima susipažinti su fitoplanktono, bestuburių ir stuburinių organizmų pasauliu. Vienas iš ekspozicijos egzotinių organizmų tai gauruotažnyplis krabas (arba apželtkojis krabas; lot. Eriocheir sinensis), kurį moksleiviai galėjo paliesti ir įsitikinti jo stipriomis žnyplėmis.

Renginio metu apsilankė apie 320 moksleivių iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos ir Gargždų progimnazijų ir gimnazijų, ir 22 juos lydintys mokytojai.