LT   |   EN      Mano KU   |   
Mokslas ir verslas vienija jėgas: vystys STEAM centrą
16-04-2019

Klaipėdos universitetas (KU) bendradarbiaus su tarptautine, plataus profilio gamybos ir technologijų bendrove. Visame pasaulyje daugiau kaip 135 tūkstančius darbuotojų turinti įmonė UAB „Emerson Process Management“ bei Klaipėdos universitetas vienija jėgas bendram tikslui.

Apjungiant patirtį, žmogiškuosius išteklius, profesines žinias, įgūdžius ir dalykinę reputaciją, bus siekiama vystyti Klaipėdos regiono STEAM centrą. Taip pat bendra veikla stiprinami moksleivių ir studentų technologiniai gebėjimai bei žinios.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas bei UAB „Emerson Process Management“ generalinis direktorius Algirdas Čebatorius akcentavo, jog itin svarbu jaunimą kuo anksčiau sudominti inžinerinėmis specialybėmis, suteikiant galimybę susipažinti su šioje sferoje dirbančiais profesionalais, jų kelią lydinčiais iššūkiais, pasiekimais ir karjeros galimybėmis, atsiveriančiomis solidžiose verslo organizacijose, įgyvendinant ambicingus projektus.

„Inžinierių mažėja, dar sparčiau mažėja kvalifikuotų inžinierių. Tad šie mokslai – labai svarbūs. Bendradarbiaudami galime sudaryti sąlygas studentams pamatyti tai, ką pramonė daro dabar. Juk įdomiausi mokslai būna tuomet, kai matai, kur savo žinias gali taikyti realiame gyvenime. Aktyviai dalyvaudami Universiteto veiklose, galime studentams sudaryti šias sąlygas. Parodyti kuo gyvena inžinierius, kuo įdomus jo darbas, su kokiais iššūkiais susiduriama“, – kalbėjo A. Čebatorius.

Tuo metu KU rektorius priminė gerą žinią, planuojantiems studijuoti tiksliuosius mokslus.

„Švietimo ir ekonomikos ministrai pranešė, kad valstybė šiemet finansuos mokslus visiems į tiksliųjų mokslų studijų programas universitetuose įstojusiems žmonėms. Tai gera paskata abiturientams ir kitiems stoti į tas studijų programas, kurių labiausiai reikia šiuolaikinei Lietuvos pramonei ir verslui“, – dėstė prof. dr. A. Razbadauskas.

Bendradarbiavimo sutartimi bus siekiama didinti ir skatinti Klaipėdos regiono verslo konkurencingumą, specialiomis žiniomis grįsto verslo plėtrą bei mokslo ir verslo partnerystę.

Planuojama vykdyti bendrus projektus, mokomuosius ir informacinius seminarus, renginius. Dalintis informacija, galinčia paskatinti bendradarbiavimą moksline ir versle.