LT   |   EN      Mano KU   |   
Mokinių neformalių žinių klubas „Aš galiu, Klaipėda!“
14-02-2019

Neformalių žinių klubas „Aš galiu, Klaipėda“ vienija apie 60 uostamiesčio, geriausiai besimokančių, vyresniųjų klasių moksleivių. Įvairia klubo veikla siekiama suteikti jiems žinių apie Klaipėdą, jos istoriją, ekonominį, mokslinį, socialinį, kultūrinį gyvenimą.

„Šis Rotary klubo „Klaipėda“ inicijuojamas projektas orientuotas į 2024 – 2027 metus, kai dabartiniai devintokai – dvyliktokai, kurių žinios įvertinamos aukščiausiais balais, baigs savo studijas įvairiuose pasaulio universitetuose. Tikėtina, jog didelė dalis jų, suras savo vietą ne Klaipėdoje, o kituose Lietuvos ar pasaulio miestuose, tačiau norime, kad jų ryšiai su gimtuoju miestu, Klaipėda, nenutrūktų.

Gerai žinodami ir pažindami savo miestą, jie ateityje gali duoti didžiulę naudą: atvesti investicijas, steigti darbo vietas ir pan., be to,  visa tai, galima daryti ir negyvenant čia“, – sakė Klaipėdos Rotary klubo prezidentas, „Aš galiu, Klaipėda“ iniciatorius Vladas Stūrys.

Iš viso moksleiviams planuojama surengti 11 užsiėmimų. Jie vyks 2 kartus per mėnesį iki š. m. gegužės. Bus organizuojami įvairūs susitikimai, išvykos į miesto įmones, organizacijas, diskusijos bei paskaitos, kurias skaitys Klaipėdos universiteto dėstytojai. Numatomi ir projekto dalyvių bendruomenę formuojantys renginiai.

Vienas jų vyko vasario 13 dieną, Klaipėdos universitete. Moksleiviams buvo surengtas komandos formavimui (angl. team building) skirtas užsiėmimas.

„Tai proto ir technologijų varžybos, kuriose galės visi išbandyti savo jėgas tiek individualiai konstruojant ir pritaikant savo sprendimus, tiek ir komandoje. Ir nors tai atrodo labai technologinis užsiėmimas, už to ir slypi visas žaidimas.

Mes duodame tai, ką dalyviai labai puikiai pažįsta, tokias sporto rūšis kaip krepšinis, futbolas, estafetė ir robotų sumo. Taisyklės yra tokios, kad jie visas užduotis turi atlikti drauge. Kiekviena skirtinga rungtis ugdo skirtingas tris kompetencijas. Įterpiamos tam tikros problemos, kurias jie turi išspręsti per skirtą laiką. Tai tarsi trumpas projektas, kuriam komanda turi susitelkti“, – teigė Robotiados dirbtuvių organizatorius  Povilas Zmejauskas.

Neformalių žinių klubo „Aš galiu, Klaipėda“ nariai tikina, jog užsiėmimai naudingi.

„Su klasiokais gavę pakvietimą nutrėme ateiti, nes norime sužinoti daugiau apie Klaipėdą, apie čia esančias perspektyvas, ką galima nuveikti čia ateityje, kad neišvažiuoti į užsienį. Klube siūlomos veikos įdomios, praėjusį kartą lankėmės uosto direkcijoje“, – pasakojo 9 klasės moksleivė Grėtė.

„Aš esu čia, nes noriu dalyvauti veikloje, kuri galėtų būti naudinga arba svarbi Klaipėdai, ir noriu sužinoti apie šį miestą kuo daugiau bei kuo pati galiu prisidėti dabar ir kai užaugsiu“, – sakė 8 klasės moksleivė Elmira.

Baltijos gimnazijos atstovai tikino, jog klubo veikla labiausiai juos domina dėl informacijos apie miestą. Esą smalsu sužinoti ką nors naujo apie Klaipėdą, savo miestą, gimtą kraštą.

„Aš planuoju studijuoti užsienyje, bet galbūt sugrįžti į Lietuvą, o gal ir ne, dar nežinau. Bet norėčiau gerinti situaciją Lietuvoje,. Šie susitikimai duoda daug patirties, moko bendradarbiauti, lyderiauti, susikalbėti, mylėti Klaipėdą“, – teigė 10-tokas Baltijos gimnazistas Ronaldas.

Neformalių žinių klubo susitikimų tematika apims šias sritis: miesto istorija, plėtra ir ateitis, ekonomika, mokslas, kultūra.