LT   |   EN      Mano KU   |   
Ministras įvertino KU mokslininkų indėlį, kuriant elektrinius autobusus
18-09-2020

Bendrovėje „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) rugsėjo 18 d. lankėsi Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius. Jis atvyko susipažinti su bendrovėje naudojamais elektriniais autobusais „Dancer“ bei jų aptarnavimo sistema.

Vizito į „Dancer“ gamyklą metu ministrą lydėjo ir Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas bei Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas. Ne paslaptis, kad šie autobusai buvo pagaminti bendromis KU mokslininkų, vietinių verslininkų ir užsienio specialistų pajėgomis, o ir šiuo metu, kuriant naujus autobusus, įmonėje dirba nemaža dalis KU baigusių inžinerijos ekspertų.

R. Sinkevičius išreiškė didelį palaikymą dėl to, kad verslas ir mokslas atranda vis daugiau bendradarbiavimo sąlyčio taškų ir tuo remiantis kuria patikimas ir praktiškas inovacijas.

KU rektorius A. Razbadauskas šią inovaciją taip pat neabejodamas vadina vienu sėkmingiausių bendrų mokslo ir verslo projektų, kuriame, džiugu – ir žymus universiteto indėlis.

„Dancer“ autobusai ekologiškais vadinami ne tik todėl, kad yra varomi vėjo energija, bet ir dėl kėbulo, kuris pagamintas iš perdirbtų PET butelių. Po to, kai pasirodė uostamiesčio gatvėse, autobusai susilaukė itin didelio susidomėjimo – per tą laiką apie šią inovaciją pasirodė publikacijos net 19 skirtingų kalbų, pabrėžiančios jų techninį išskirtinumą, ekologinį pobūdį ir kitus privalumus.

Vienas didžiausių pastarųjų „Dancer“ pasiekimų – 2020 m. didžiausiame pasaulyje dizaino konkurse „A’Design Awards“ pelnytas auksas.