LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Milžiniška XVI a. krosnis ir šokio spektaklis pasakos apie Reformaciją Klaipėdoje

Protestantiškoje kultūroje brendęs Klaipėdos miestas po 500 metų pertraukos vėl susitinka su Reformacija. Išskirtinis projektas – šokio-istorinio vyksmo spektaklis – „Neužšąlantys namai“  rugsėjo 27, 30 ir spalio 1 dienomis pasitinka šūkiu „Kurstyk mąstymą!“ ir kviečia kultūros lūžius patirti interpretuojant archeologinę medžiagą bei įsipinant į XVI a. koklinės krosnies istoriją.

„Šūkiu Kurstyk mąstymą siekiame žadinti žiūrovų, dalyvių vaizduotę, asmeninį kūrybiškumą, trinti tradicines muziejinių radinių pažinimo ribas. Šiame projekte siekiame prieš akis matyti ne daiktus, o juos kūrusias bendruomenes, gyvus procesus. Norint juos suvokti, tenka ieškoti naujų formų. Mes siūlome savąją, netikėtą.“ – pasakoja viena iš projekto autorių, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologė dr. Raimonda Nabažaitė.

Projektą sudaro dvi vieną kitą papildančio dalys: keturių metrų aukščio krosnies instaliacija ir šokio spektaklis. Spektakliai vyks pagal tvarkaraštį, o krosnį rugsėjo 27-spalio 1 dienomis bus galima tyrinėti savarankiškai. Čia miestiečių lauks „kalbanti“ ir šviečianti krosnis, prikelsianti permainų ir kultūros reiškinį – Reformaciją. Instaliacija bus įjungta rugsėjo 27 d., 18.30 val. su projekto atidarymu.

Kartu su šokio teatru „PADI DAPI Fish“ ir projekto idėjos bendraautore, choreografe Agnija Šeiko sukurtame šokio spektaklyje žiūrovų laukia koklių ikonografijų herojus įgarsinę aktorių balsai ir šiuolaikinio šokio atlikėjai įprasminsiantys protestantiškos Reformacijos pradininką Martyną Liuterį bei jo idėjų šalinininkus. Reginyje atkurta XVI a. grafikos ir spaudos revoliucija padės susitikti su įtakingu  Europos menininku Luku Kranachu vyresniuoju, kurio kūryba tapo įkvėpimo šaltiniu Klaipėdos krosnių gamintojams. Istorinis detektyvas atskleis koklių siužetų sąsajas su  Egipto civilizacija ir palies nūdienai aktualias pabėgėlių ir jų prieglobsčio problemas. Iš šono teks stebėti 1540 m. Klaipėdos miesto gaisrą, po kurio miestiečių atnaujintose krosnyse atsiranda protestantiškos kultūros ženklai.

Pasirodymų laikai:
Rugsėjo 27 d. 18:30 ir 19:30
Rugsėjo 30 d. 20:00
Spalio 1 d. 12:30

Instaliacijos ir spektaklių vieta: Buvusios Šv. Jono bažnyčios vieta, Turgaus g. 24, Klaipėda

Spektakliai ir krosnies lankymas nemokami.

Organizatoriai: šokio teatras „PADI DAPI Fish“ ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas
Projektą finansuoja: Klaipėdos miesto savivaldybė
Globėjas: Klaipėdos miesto Evangelikų liuteronų parapija
Projektas yra programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė“ dalis