LT   |   EN      Mano KU   |   
Menų akademijoje vyks festivalis „Częstochowa – Klaipėda“
14-10-2016

Festivalis „Częstochowa – Klaipėda“

Akordeonų duetas Amalgalis Duo Ewa Grabowska-Lis ir Daniel Lis yra Kotovicų muzikos akademijos auklėtiniai, daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursu laureatai. Koncertuoja kaip solistai ir kamerinių ansamblių dalyviai, bendradarbiauja su daugeliu žymių atlikėjų. Dueto repertuare yra įvairių epochų, stilių ir žanrų originalūs  bei aranžuoti kūriniai.

Ewa Grabowska-Lis su pagyrimu baigė Karolio Szymanowskio muzikos akademiją Kotovicuose. Ji yra tarptautinių konkursų Šveicarijoje (1994 m.) ir Bulgarijoje (1998 m.) laureatė. 1995-2005 m.  buvo Silezijos akordeonų kvinteto narė. Su šiuo kolektyvu koncertavo Austrijoje, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Lietuvoje, Slovakijoje ir Vengrijoje. Ewa Grabowska-Lis yra trijų akordeono muzikos festivalių Čenstochovoje organizatorė. Dėsto ir veda meistriškumo kursus Lenkijoje ir užsienyje. Jos studentai yra prestižinių konkursų laureatai. 2013 m. išleido kompaktinę plokštelę, kurioje pirmą kartą įrašė A. Krzanowskio ir E. Boguslawskio kūrinius.

Daniel Lis  kaip solistas koncertavo Lenkijoje, Austrijoje, Šveicarijoje,  Olandijoje, Bulgarijoje,  Vengrijoje, Slovakijoje, Kinijoje.  Buvo kviečiamas dalyvauti prestižiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Varšuvos ruduo“ ir kt. Daugelio konkursų laureatas:  I vieta akordeonininkų konkurse Fiurstenfelde ( Austrija, 2000), Reinache (Šveicarija,1997),  II vieta konkurse  Bulgarijoje (1998), III vieta Olandijoje (1998). Dėsto K. Szymanowskio muzikos akademijoje Kotovicuose. 2015 m.  apgynė muzikos daktaro laipsnį.

Gitarų duetas Kupinski Guitar Duo – Ewa Jabłczyńska ir Dariusz Kupiński tai Europoje gerai žinomas ansamblis, pelnęs kritikų pripažinimą už atlikimo meistriškumą, puikią techniką bei garso valdymą, artistiškumą ir emocionalumą. Baigę K. Szymanowskio muzikos akademiją Kotovicuose ir Aukštąją muzikos mokyklą Veimare, atlikėjai susibūrė į gitarų duetą. Kaip solistai ir duetas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai, yra ne kartą laimėję įvairias stipendijas (DAAD, Lenkijos kultūros ministro ir kt.). Koncertavo daugelyje Europos šalių, JAV, Meksikoje, Kinijoje. Dažnai veda meistriškumo kursus Europoje ir Lotynų Amerikoje.  Savo pirmą kompaktinę plokštalę „Ispanų muzika” įrašė 2011 m. 2016 m. išleistame CD įrašytos Chopino, Rossini, Piazzollos ir Gershwino kūrinių aranžuotės.

Katarzyna Suska (mecosopranas) yra plataus spektro atlikėja. 1987 m. baigė Krokuvos muzikos akademiją. 1986 m. laimėjo I premiją  ir 3 specialius prizus Ada Sari vokalistų konkurse Lenkijoje,  buvo Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) finalininkė. Ji yra Auksinio įrašo ir Auksinės kaukės nominantė. Dainininkės karjerą pradėjusi solo partijomis oratorijose ir kantatose, ji greitai tapo viena ryškiausių šio žanro atlikėjų. Jos repertuare yra apie 80 oratorijų, kurias atliko Lenkijoje ir užsienyje. Nuo 1992 m. Teatr Wielki- Lenkijos Nacionalinės operos teatro solistė. Dalyvavo per 420 operos spektaklių, atlikdama pagrindinius vaidmenis Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas, Bizet „Karmen”, Puccini „Madam Baterflai”, Mozarto „Don Žuanas”, Moniuszko „Halka” ir kt.  Buvo kviečiama dainuoti operos spektakliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje, Belgijoje. Įrašė 13 plokštelių. Bendradarbiavo su žymiais dirigentais: Tadeusz Strugała, Jerzy Katlewicz, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Helmuth Rilling, Alberto Zedda, Valery Gergiev, Michael Zilm ir kt.

Pastaruosius 10 metų Katarzyna Suska dėsto Jan Długosz universitete, veda meistriškumo kursus  Lenkijoje ir užsienyje, dalyvauja vokalistų konkursų žiuri komisijose.  Bendradarbiauja su pianistu Maciej Zagorski, su kurio įrašė 2 kompaktines plokšteles (2007 ir 2015 m.).

Maciej Zagórski (fortepijonas) 1989 m. baigė F.Chopino muzikos akademiją Varšuvoje (prof. K. Gierżod kl.), tęsė studijas Aukštojoje muzikos mokykloje Vienoje W.Fleischmanno klasėje. Tobulinosi meistriškumo kursuose Maskvos konservatorijoje ir Manhattano muzikos mokykloje. Pianistas yra antrojo I. Paderewskio panistų konkurso laureatas (1986 m.). Grojo su įvairiais Lenkijos simfoniniais orkestrais, kaip solistas ir ansamblio dalyvis koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Palestinoje, Rusijoje, JAV.  Kompaktinėje plokštelėje įrašė R. Maciejewskio mazurkas ir Bacho-Busoni transkripcijas. 1991 m. pradėjo dėstyti Jan Długosz universitete Čenstochovoje.  Nuo 2008 m. – profesorius. Dalyvavo tarptautinių konkursų žiuri komisijose Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Slovakijoje.