LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Menų akademijoje kultūrinės edukacijos projektas „Atviras teatras 24“      

Spalio 26-27 dienomis Klaipėdos universiteto Menų akademijoje vyks kultūrinės edukacijos – teatrinio veiksmo projektas „Atviras teatras 24“. Šį tęstinį projektą, iš dalies finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos, rengia Menų akademijos Teatro katedra ir Plungės kultūros centras. Šiemet projekto veiklose dalyvaus 60 jaunų žmonių iš Plungės, Molėtų, Šiaulių, Anykščių, Šilutės, Rietavo, Jurbarko, Akmenės rajonų bei Šiaulių ir Klaipėdos miestų.

Unikalus projektas „Atviras teatras 24” tai ne tik puiki galimybė jaunimui artimiau susipažinti su teatro meno universitetinėmis studijomis, naujausiomis teatro metodikomis, bet ir regionuose gyvenantiems jauniems žmonėms mokytis iš patyrusių ir aukštos kvalifikacijos teatro pedagogikos meistrų. Visi projekto dalyviai, besidomintys teatro menu, bus interaktyviai supažindinami su būsima aktoriaus ir režisieriaus profesija, pasirengimo jai ypatybėmis ir studentiško gyvenimo savitumais. Projekto metu dalyviai net dvejoms dienoms „pasiners“ į tikrą teatro studentų gyvenimą: dalyvaus paskaitose, pokalbiuose, diskusijose, teatrinių improvizacijų ir kūrybinių studentų darbų pristatymo vakare, susitikinės su dėstytojais, kartu su profesionaliais aktoriais ir studentais rengs bendrus kūrybinius darbus. Taip pat dalyvaus teatralizuotose ekskursijose po Menų akademiją, bendraus su studentais, virs studentišką sriubą.

Menų akademijos Teatro katedros bendruomenė šio projekto dėka palaiko nuolatinį ryšį su regiono jaunimu, padeda užtikrinti jų kūrybiškumo didinimą, sužino jų poreikius ir lūkesčius.

Projekto veiklos prasidės spalio 26 d. 9.40 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos mokomajame teatre (K. Donelaičio 4. Klaipėda) dalyvių susitikimu su Teatro katedros vedėja doc. dr. Danute Vaigauskaite ir pokalbiu apie teatro meną su aktoriumi, režisieriumi prof. Valentinu Masalskiu. Projekto dalyviai savo viešnagę Teatro katedroje baigs spalio 27 d. 14 val. pokalbiu-refleksija ir baigiamųjų kūrybinių darbų, sukurtų projekto veiklų metu, pristatymu.