LT   |   EN      Mano KU   |   
Mažeikių rajono savivaldybės ir Klaipėdos universiteto vadovai pasirašė sutartį
22-11-2016

Mažeikių rajono savivaldybės ir Klaipėdos universiteto vadovai pasirašė sutartį

Lapkričio 22 d. Mažeikių muziejuje Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas ir Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, pavaduojanti Savivaldybės merą, Irena Macijauskienė pasirašė KU ir Mažeikių rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutartį.

Pagal šią sutartį abi šalys ruošiasi bendradarbiauti derinant KU vykdomus mokslinius tyrimus, studijas, kultūrinę-meninę veiklą ir Mažeikių rajono strateginės plėtros poreikius bei interesus. Vykdomomis veiklomis bus stengiamasi didinti Mažeikių rajono kultūrinį patrauklumą, skatinti glaudesnę bei efektyvesnę vietos savivaldos institucijų ir KU partnerystę. Sutartyje numatyta dalyvauti jaunimo ir moksleivijos ugdymo darbe, įtraukti gabius Mažeikių rajono mokinius į akademinę-edukacinę KU veiklą, dalyvauti Lietuvos ir tarptautinėse kultūrinėse-edukacinėse programose. Planuojama šalims sutartomis sąlygomis pasinaudoti vieniems kitų žmogiškaisiais ir kitais ištekliais, patirtimi, rajono ekonomikos, socialinės, gamtinės aplinkos, kultūros darniai plėtrai vystyti.
Sutarties pasirašymo renginyje dalyvavęs profesorius Petras Grecevičius (KU Menų akademijos Architektūros, dizaino ir dailės katedros vedėjas), pristatė pranešimą apie Mažeikių krašto kultūrinio kraštovaizdžio formavimo aspektus, miesto ir rajono įvaizdį, įvairių erdvių sutvarkymo galimybes, pasidalino Lietuvos ir užsienio šalių patirtimi bei pavyzdžiais.
KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) Istorijos ir archeologijos katedros lektorius, archeologas dr. Klaidas Perminas apžvelgė Mažeikių krašto archeologinį paveldą, kalbėjo apie jau atliktus mokslinius tyrimus ir naujas galimybes. Renginio metu kalbėta apie bendradarbiavimą organizuojant archeologinio paveldo tyrimus, į pagalbą pasitelkiant Mažeikių rajono moksleivius.
Minint 75-ąsias Holokausto Lietuvoje metines Mažeikių rajone šiemet organizuotos konferencijos, minėjimai, filmų peržiūros. Šiai temai dėmesys skirtas ir po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos auklėtiniai, vadovaujami mokytojo eksperto Martyno Januškos, susirinkusiesiems parodė literatūrinę-meninę kompoziciją „Tu esi psalmynas iš molio ir geležies…“ (pagal poeto, dramaturgo ir prozininko, žydų literatūros klasiko Moišės Kulbako kūrybą).
KU BRIAI Istorijos ir archeologijos katedros lektorius, dr. Hektoras Vitkus skaitė paskaitą „Holokaustas Mažeikių krašte: žydų genocido proceso apžvalga“.
Renginyje taip pat dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, mero patarėjas Algimantas Čepys, Savivaldybės tarybos narė Genoveita Gricienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, vyr. specialistės Rūta Končiutė-Mačiulienė ir Jurgita Šilinskytė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė, tautodailininkas, kalvis Virgilijus Mikuckis, muziejaus darbuotojai, gyventojai, besidomintys Mažeikių miesto ir rajono istorija, kultūros paveldu, kraštovaizdžio subtilybėmis.

Profesorius Petras Grecevičius pristatė pranešimą apie Mažeikių krašto kultūrinio kraštovaizdžio formavimo aspektus, miesto ir rajono įvaizdį, įvairių erdvių sutvarkymo galimybes.

KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) Istorijos ir archeologijos katedros lektorius, archeologas dr. Klaidas Perminas apžvelgė Mažeikių krašto archeologinį paveldą.

Istorijos ir archeologijos katedros lektorius, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) Istorijos ir archeologijos katedros lektorius, BRIAI mokslo darbuotojasdr. Hektoras Vitkus skaitė paskaitą „Holokaustas Mažeikių krašte: žydų genocido proceso apžvalga“.

Merkelio Račkausko gimnazijos auklėtiniai, vadovaujami mokytojo eksperto Martyno Januškos, susirinkusiesiems parodė literatūrinę-meninę kompoziciją „Tu esi psalmynas iš molio ir geležies…“ (pagal poeto, dramaturgo ir prozininko, žydų literatūros klasiko Moišės Kulbako kūrybą).

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius