LT   |   EN      Mano KU   |   
Lietuvos studentų sąjungos asamblėja
24-08-2018

Į tradicinę Lietuvos studentų sąjungos asamblėją, vykusią Klaipėdos universiteto mažojoje auloje, susirinko studentų savivaldos iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šių metų asamblėjos tema – „Kartu pirmyn!“.

Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Saulė Mačiukaitė-Žvinienė. Ji perskaitė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo laišką studentams. Laiške Prezidentė studentams linkėjo, kad teisingai pasirinktų savo kelią ir kad jų balsas taptų Lietuvos ateities balsu. Susirinkusius studentų savivaldų atstovus sveikino ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Meras renginio dalyviams linkėjo visad išlikti siekiančiais ir kuriančiais ateitį. Klaipėdos universiteto Studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė pažymėjo, kad būtent studentai yra aktyviausia visuomenės dalis, kurianti nuolatinį judėjimą visose visuomeninio gyvenimo sferose. Prorektorė pasidžiaugė, kad studentai pasirinko juos puikiai atskleidžiantį ir teisingą šūkį „Kartu pirmyn!“. Susirinkusiuosius sveikino ir Lietuvos studentų koordinacinės tarybos vicepirmininkas, Lietuvos studentų sąjungos Garbės narys Vygaudas Ušackas. Jis teigė esąs amžinas studentas – Studentų sąjungos narys. Svečias pasidalijo prisiminimais, kaip prasidėjo studentų judėjimai ir Sąjūdis. Papasakojo, kaip piketuose kalbėdavo apie Lietuvos laisvę, pasisakydavo prieš studentų šaukimą į kariuomenę, prieš jų privalomą darbą kolūkiuose. Jo žodžiais, Lietuvos laisvė – tai pagrindinis dalykas, ko studentai siekė ir siekia kartu su visa Lietuva.

Asamblėjos metu pristatyti pranešimai yra aktualūs studentams ir studentų savivaldoms.

Pranešimai (diskusijos):

  • Pirmasis pranešimas – apie studentiško judėjimo esmę ir prasmę (pranešėjas LSS Garbės narys Vygaudas Ušackas. Diskusijos dalyviai: LSS prezidentas Mindaugas Reinikis, Kauno technologijos universiteto infrastruktūros direktorius Vilius Sekevičius).
  • Antrasis pranešimas – apie studentų vaidmenį aukštojo mokslo reformų kontekste (pranešėjas LSS Alumni Dainius Dikšaitis. Diskusijos dalyviai: švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas bei LSS Alumni Jonas Okunis).
  • Trečiasis pranešimas – apie socialinę dimensiją Lietuvoje (anglų kalba) (pranešėjas Danijos studentų sąjungos tarptautinių reikalų koordinatorius Julian Lo Curlo. Diskusijos dalyviai LR Prezidentės patarėja švietimo klausimais Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Andrius Zalitis, Estijos studentų atstovybių sąjungos pirmininkė Britt Järvet ir LSS Tarybos narys Matas Povilauskas).