LT   |   EN      Mano KU   |   
Lietuvos mokslininkai dalyvauja pasaulinėje pramonės parodoje „Hannover Messe 2017“
27-04-2017

Lietuvos mokslininkai dalyvauja pasaulinėje pramonės parodoje „Hannover Messe 2017“

Šią savaitę, balandžio 24 d. – 28 d., Lietuvos mokslo delegacija, vienijama Lietuvos mokslo ir inovacijų tinklo „Open R&D Lietuva“, dalyvauja didžiausioje pasaulinėje pramonės parodoje „Hannover Messe 2017“, Vokietijoje.

Jungtiniame Lietuvos stende atstovai iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos, Aleksandro Stulginskio ir Klaipėdos universitetų bei Lietuvos energetikos instituto pristato mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugas, naujus produktus ir technologijas, skirtas verslo sektoriui. Lietuvos stende Klaipėdos universitetui atstovauja Jūros tyrimų atviros prieigos centro Vandens transporto technologijų laboratorijos vadovas Justas Žaglinskis.

„Lietuvos mokslininkai tikisi užmegzti bendradarbiavimo kontaktų, inicijuoti naujų projektų bei gauti užsakymų dėl tiriamųjų darbų ateityje“, – teigia Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Lietuvos mokslas pasižymi aukšta kompetencija bei atliekamų tyrimų kokybe. Mokslo paslaugos verslui prieinamos per mokslo ir studijų institucijose įsikūrusius atviros prieigos centrus, kurie aprūpinti moderniausia laboratorijų įranga.

„Open R&D Lietuva“ tinklas jungia 14 valstybinių universitetų, 13 valstybinių mokslinių tyrimų institutų, 8 mokslo ir technologijų parkus ir 25 atviros prieigos centrus.

Foto aut. MITA archyvas. 

Apie „Hannover Messe 2017“

Pasaulinė pramonės technologijų, inovacijų ir automatizacijos paroda „Hannover Messe 2017“ vyksta kiekvienais metais Hanoveryje nuo 1947 m. Šių metų „Hannover Messe“ parodos pagrindinė tema – „Integruota pramonė – kurianti vertę“. Šioje parodoje praėjusiais metais 181 871 m plote savo produkciją pristatė 5082 įmonės iš 74 šalių, o apsilankė joje daugiau nei 190 tūkst. lankytojų.

Remiantis atlikta apklausa, 47 % lankytojų atvyksta susipažinti su inovacijomis, 27,5% užmegzti naujų verslo kontaktų, 24,4% ieško naujų tiekėjų, 18,4% turi konkrečias idėjas savo kompanijoms ir parodoje ieško būdų, kaip jas įgyvendinti.

Praeitų metų parodoje 5 tūkst. lankytojų buvo iš JAV, 6 tūkst. lankytojų iš Kinijos, 30 tūkst. iš Europos Sąjungos šalių.