„Metų archeologo vardas tradiciškai skelbiamas visuotiniame Lietuvos archeologų draugijos susirinkime. Kadangi šiemet buvo skelbiamas dvigubas įvertinimas už 2019 ir 2020 metus, sujaudino, jog savo pavardę išgirdau greta Marijos Gimbutienės“,- savo išgyventomis emocijomis, sužinojus apie profesinį pripažinimą, dalijosi Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė dr. Raimonda Nabažaitė.
Metų archeologės vardas ir jo simbolis – baltiškos stilistikos segė – dr. R. Nabažaitei suteiktas už kryptingus koklininkystės, bažnyčių archeologijos mokslinius tyrimus, paveldo saugojimo iniciatyvas, konferencijų ciklo inicijavimą ir mokslo sklaidą: parengtą monografiją „Interjero karalienė. Europos kultūros reiškiniai Klaipėdos krosnių kokliuose XIV–XVIII a.“ (Vilnius: Vilniaus dailės akademija, 2019); nacionalinių konferencijų ciklo „Archaeologia urbana“, skirto miestų kultūros tyrimams, rengimą; industrinio paveldo (XIX a. silkių rūšiavimo inžinerinės sistemos) išsaugojimo, konservavimo ir viešinimo iniciatyvą „Silkės kelias“; Konservavimo ir restauravimo centro inicijavimą Klaipėdos universitete; fabrikinių krosnių išsaugojimo iniciatyvą ir projektą-ekspediciją „Gyvos krosnys“; bažnyčių tyrimus, sakralinio paveldo pritaikymą ir sklaidą.
Vienas iš paskutiniųjų visuomenėje pastebėtų ir plačiai nuskambėjusių archeologės darbų – Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios teritorijos tyrimai: atkasta ir išsamiai ištyrinėta bemaž pusė uostamiesčio simboliu kadaise buvusios, sugriautos ir planuojamos atstatyti šventovės pamatų.