LT   |   EN      Mano KU   |   
Lietuvių kalbos žiemos kursuose šįmet gausiausia dalyvių iš Lotynų Amerikos
11-01-2022

8-osios lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijos dalyviai bei organizatoriai naujuosius metus pradėjo  nuotolinėje ZOOM platformoje – čia visą mėnesį vyks intensyvūs žiemos kursai.

Juose šįmet mokosi beveik 50 dalyvių iš 13 šalių, beveik pusė – iš Venesuelos ir Argentinos: tai lietuvių kilmės asmenys ir keletas jų šeimos narių. Kursų organizatorių draugystė su šiomis bendruomenėmis prasidėjo gerokai prieš metus, prisidedant prie Venesuelos lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių persikėlimo į Lietuvą projekto, ir tęsiasi jau antrus metus. Beje, ne vienas KU kursų dėstytojas moka ispaniškai, ir dalyviai iš Lotynų Amerikos tą labai vertina,– kaip ir specialiai pritaikomą mokomąją medžiagą.

Lietuvių kilmės argentinietis Enrique Mario D‘Onofrio, gražiai kalbantis lietuviškai ir besidomintis netgi baltų kalbų etimologijos gelmėmis, dalyvavo KU kursuose ir pernai žiemą. Jis, pats mokantis tėvynainius lietuvių kalbos, šiemetei KU Žiemos akademijai surinko dar 10 dalyvių iš Argentinos. Beveik visi minėtieji dalyviai iš Venesuelos ir Argentinos buvo priimti į kursus per Švietimo mainų paramos  fondo (ŠMPF) programą; iš viso pagal ŠMPF programą dalyvauja 26 užsieniečiai, – tai didžiulis Fondo indėlis į lietuvių kalbos ir kultūros plėtrą.

Kursuose dalyvauja 10 asmenų iš Baltarusijos – tai Lietuvoje apsigyvenę asmenys; taip pat – užsieniečių iš Rusijos, JAV, Ukrainos ir kt. šalių. Beveik pusė dalyvių gyvena Lietuvoje ir netgi pačioje Klaipėdoje. Malonu, jog trečdalis visų kursų dalyvių mokosi KU lietuvių kalbos kursuose jau ne pirmą kartą,– kai kurie netgi 3-ią ar 4-ą.

Per Žiemos akademijos atidarymo šventę susirinkusiuosius sveikino Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys. Dalyvių buvo paprašyta ekspromtu parašyti (jei žino) po 3 jiems gražiausius lietuviškus žodžius, tarp jų porą kartų buvo paminėti „šaltibarščiai“. Šventę užbaigė daina „Sudainuokime Lietuvą“.

Žiemos kursų dalyvius mokys 6 lituanistės ir 1 praktikantė. Tik penktadalis besimokančiųjų yra visiško pradedančiųjų lygio. Nuotolinių žiemos kursų dalyvių laukia ir plati kultūrinė programa. Tai bus ne tik nuotoliniai, bet ir mišriuoju būdu (iš patalpų, lauko) vedami įdomūs ir smagūs renginiai. Praktika parodė, jog nuotolis – visiškai jokia kliūtis užsimegzti gražiam, ilgalaikiam bendravimui, perspektyviems ryšiams. Kita vertus, – jei ne nuotolinė mokymo forma, neturėtume tiek dalyvių iš tokių tolimų šalių. Iš tokių tolimų, kad mūsų žiemos kursai jiems vyksta… vasarą!

Kursų uždarymas vyks sausio 31 d.

Jūratė Derukaitė

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė

Nuotraukose:

KU Lietuvių kalbos ir kultūros akademijos organizatorių archyvo nuotraukose – „ikipandeminių“ žiemos kursų lankytojų patirtys Klaipėdoje, mokantis lietuvių kalbos bei pažįstant mūsų šalies kultūrą