LT   |   EN      Mano KU   |   
Legendinis treneris Vincas Murauskas: bręsta nauja bokso žvaigždė
15-10-2018

Legendinis bokso treneris Vincas Murauskas, išugdęs olimpietį boksininką Evaldą Petrauską, sako, jog bręsta dar viena, šios sporto šakos žvaigždė. Šįkart – moteris: Klaipėdos universiteto studentė Austėja Aučiūtė.

Ji treniruojasi 12 metų. Per šį laikotarpį 9 kartus tapo Airijos čempione, 2 kartus Lietuvos, o pasaulio jaunių čempionate užėmė 3-ąją vietą. Šįkart Austėja atstovaudama Klaipėdos universitetą kovėsi pasaulio studentų bokso čempionate Elistos mieste, Rusijoje, kur užėmė 5-ąją vietą.

„Kai prieš varžybas treniruojamės, kitų šalių treneriai manęs klausia – kas čia per žvėris, iš kur ši mergaitė? Ji toli eis. Tereikia susidoroti su varžybų jauduliu. Austėja be galo darbšti. Ji – pavyzdys kitiems sportininkams. Po treniruotės lieka dar vienai treniruotei ir ją reikia raginti eiti namo“, – auklėtinei gerų žodžių negailėjo treneris.

„Pasaulio studentų čempionate ji kovėsi su itale, vėliau vokiete, 60 kg kategorijoje. Prieš šias varžybas teko numesti 8 kg, nes šiuo metu yra tik 3 moterų bokso svorio kategorijos: 51, 60 ir 75 kg.

Dabar ruošiamės Lietuvos bokso čempionatui. Jis vyks Šilutėje, lapkričio 14-17 dienomis“, – sakė V. Murauskas.

Legendinis bokso treneris A. Aučiūtę, pastebėjo prieš trejus metus, kai ji trumpoms atostogoms grįžo iš Airijos.

„Nuo mažens gyvenau Airijoje. Tėtis kartą nuvedė į bokso treniruotę. Man patiko, „užsikabinau“ ir pradėjau treniruotis. Grįžus atostogų į Šilutę, tetos paklausiau, kur galėčiau pasitreniruoti. Ji susisiekė su treneriu Vincu Murausku.

Kai grįžau į Airiją sulaukiau jo skambučio ir pasiūlymo dalyvauti Lietuvos moterų bokso čempionate. Sutikau. Vėliau treneris prikalbino studijuoti Klaipėdos universitete. Tad jau 3 metai, kaip gyvenu Lietuvoje“, – sako Kūno kultūros ir sporto pedagogiką trečiame kurse studijuojanti Austėja bei tikina, jog emigruoti iš Lietuvos kol kas neketina.

Šiuo metu kartu su treneriu boksininkė ruošiasi ir Tokijo olimpiadai. Tačiau iki tol tektų užimti prizines vietas Europos bei pasaulio čempionatuose.

KU bendruomenės vardu, su 5-ąja vieta pasaulio studentų čempionate A. Aučiūtę bei trenerį V. Murauską sveikino laikinai rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas, KU Sveikatos mokslų fakulteto Kūno kultūros katedros vedėja prof. dr. Asta Šarkauskienė bei KU Sporto klubo pirmininkė doc. dr. Genovaitė Avižonienė.

„Sveikiname, džiaugiamės ir didžiuojamės. Labai svarbu, kad Klaipėdos universitetą sportininkai atstovauja bei pristato ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pasiekimai, prizinės vietos ir medaliai papuošia ne tik jus, sportininkus, bet ir visą universitetą“, – sakė rektorius.