LT   |   EN      Mano KU   |   
Laivo inžinierius Edgaras Jefimovas: „Klaipėdos universitete atradau savo svajonių profesiją“
14-05-2020

Jeigu manote, kad studijos universitete – tai sėdėjimas auditorijoje ar prie kompiuterio, konspektavimas ir nuolatinis mokslinių straipsnių skaitymas, klystate! Studijos turi ir kitą pusę – tai įvairios praktikos, kurias atlikdami ne tik pritaikysite auditorijose išgirstas žinias, bet ir įgysite praktinių įgūdžių, susidursite su naujais iššūkiais, kuriuos teks patiems įveikti. „Įsimintiniausia buvo tai, kad savo akimis pamačiau ir savo rankomis prisiliečiau prie laivo statybos: nuo vienos lakštinės detalės išpjovimo iki laivo nuleidimo į vandenį“, – praktikas, kurių dėka atsivėrė karjeros galimybės, prisimena Laivybos inžinerijos (dabar Laivybos ir uostų inžinerijos) absolventas Edgaras Jefimovas.

Kaip nusprendėte pasirinkti Laivo inžinerijos studijas?

Prieš 7 metus Kaune vyko aukštųjų mokyklų mugė. Galvojate, kad mugėje buvau vienas iš tų, kuris prakuroms ima visus lankstinukus iš eilės? Ne, ne, buvau išrankesnis (šypsosi). Turėjau neilgą sąrašėlį studijų, kurios mane tuo laikotarpiu domino: architektūra, archeologija ir dauguma inžinerinių profesijų. Prisimenu tik du faktus: didelę žmonių minią ir vieną studentą apsirengusį jūrininko uniforma, kuris išsamiai pasakojo apie savo profesiją. Atvirai kalbant, tą akimirką jo pasakojimai man buvo kaip „makaronų kabinimas“. Išklausiau iki pabaigos, pasiėmiau lankstinuką iš jo ir po to pavargęs ištipenau namo. Tik po kelių dienų pradėjau trumpinti savo profesijų sąrašą, kol nieko nebeliko. Tada su tėvais padiskutavau apie jūrines profesijas – jūrų laivavedybą ir laivo inžineriją. Jie parekomendavo rinktis vieną iš jūrinių profesijų, nors akivaizdžiai nenorėjo, kad aš išvažiuočiau. Tais pačiais metais 10-oje klasėje, mano mokykloje buvo vedamos karjeros planavimo pamokos. Daug domėjausi, kokios darbo galimybės ir sritys, kokie atlyginimai, koks darbo pobūdis. Po pliusų ir minusų vakaro nusprendžiau, kad rinksiuosi laivo inžineriją.

Kokios buvo įdomiausios praktikos studijų metais?

Turėjome vieną 3 mėnesių praktiką. Apsispręsti, kur atlikti praktiką buvo sudėtinga, pirma – universitetas bendradarbiauja su labai daug įmonių, kurios maloniai priima studentus. Vien AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupėje (VLG) yra net 10 tokių įmonių.

Antra – įvairumas: laivo statyba, laivo remontas, vamzdynų sistemos, laivų projektavimas, laboratoriniai bandymai. Tai atrodė viena už kita įdomesnė sritis. Labiausiai sudomino laivo statyba. Nusprendžiau atlikti praktiką „Vakarų Baltijos laivų statykloje“ (VBLS). Nesigirsiu, bet iš visos grupės man labiausiai pasisekė, nes gavau puikų praktikos vadovą – vyresnįjį gamybos darbų vadovą, kuris mane daug ko išmokė ir esu jam labai dėkingas už suteiktas žinias.

Įsimintiniausia buvo tai, kad savo akimis pamačiau ir savo rankomis prisiliečiau prie laivo statybos: nuo vienos lakštinės detalės išpjovimo iki laivo nuleidimo į vandenį. Man buvo suteikta galimybė prisidėti prie problemų sprendimo, planuoti darbus, o juos atlikus – pateikti užsakovui. Vėliau reikėjo paruošti praktikos ataskaitą, teko ją net trumpinti nuo 70 psl iki 50 psl. Dar galėčiau paminėti, jog laivų statykla tai ir darbas ir mokymosi įstaiga. Kodėl? Nesvarbu ar esi baigęs bakalauro ar magistro studijas, čia tenka daug ko mokytis iš naujo, nes kiekvieną dieną vis nauji iššūkiai.

Dar studijų metais atlikta praktika lėmė sėkmingus karjeros žingsnius?

Praktikos metu mane pastebėjo kaip potencialų darbuotoją, o jai pasibaigus pasiūlė likti ir darbuotis toliau jaunesniuoju gamybos darbų vadovu. Buvau labai patenkintas, kad atitikau įmonės lūkesčius ir prisijungiau prie komandos. Kiek vėliau buvau nominuotas ir apdovanuotas kaip „Metų naujokas“ – labiausiai prisitaikęs prie įmonės kolektyvo. Kalbant apie perspektyvas, jų tikrai yra. Keisti darbo sritį taip pat gali, jei tik geidžia širdis.

Kiekvienam studentui galėčiau tik parekomenduoti, jei pasirinkai įmonę, kurioje nori atlikti praktiką ar nori įsidarbinti, tai nebūk „kelmas“. Stenkis, domėkis, nes kuo daugiau sužinosi ir išmoksi, tuo labiau įmonės norės, kad liktum.