LT   |   EN      Mano KU   |   
Kvietimas į metodologinį seminarą ir pokalbį „Santarvės problema: apie viešpatavimą, galią ir autoritetą“
27-02-2017

Kvietimas į metodologinį seminarą ir pokalbį „Santarvės problema: apie viešpatavimą, galią ir autoritetą“


Kovo 2 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečiame į KU mokslininkų organizuojamą metodologinį seminarą-pokalbį
Santarvės problema: apie viešpatavimą, galią ir autoritetą

Viena šiuolaikinių politikos problemų, santarvės ir viešpatavimo klausimas, nėra išskirtinis modernios visuomenės bruožas. Skirtis tarp autoriteto, galios ir viešpatavimo, kaip skirtingų būdų pasiekti santarvę visuomenėje, atsirado gana seniai ir turi ilgą istorinę genezę. Griūnant pamatiniams autoriteto pamatams, mokslininkai vis dažniau atsigręžia į šių sampratų ištakas.

Kovo 2 d. (ketvirtadienį) savo tyrinėjimais apie santarvę, dominavimą ir autoritetą pasidalins filosofas Raimondas Kazlauskas. Analitinis pranešimas ir diskusija šių bei panašių klausimų kontekste gali sudominti visus, besidominčius filosofija, istorija, sociologija, politikos mokslais, kultūros tyrimais ir teise, todėl maloniai kviečiame visus mokslininkus ir miestiečius į susitikimą.

Metodologinių seminarų ciklas „Iš mūsų mokslo skrynių“

Šis renginys tęsia 2015 m. rudenį startavusį metodologinių seminarų-diskusijų ciklą „Iš mūsų mokslo skrynių“, į kurį kviečiame visų sričių KU mokslininkus pasidalinti savo pasiekimais, kasdieniais rūpesčiais ir tyrinėjimų medžiaga.

Metodologinių seminarų-diskusijų ciklas „Iš mūsų mokslo skrynių“ yra atviras forumas, neturintis griežtos formos. Tai platforma, kur įvairių sričių mokslininkai ir jų grupės reguliariai galėtų pasidalinti informacija apie savo tyrimus, paviešinti vykdomus projektus, papasakoti apie disponuojamus duomenis bei įrangą, sužinoti, ką įdomaus ir prasmingo veikia kolegos, pasidalinti savo pasiekimais ir rūpesčiais. Tai yra susitikimai, kurie galėtų paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą universiteto viduje, šalimais atrasti įdomius bendraminčius bei partnerius bendriems tyrimams, pasinaudoti jau sukauptu įdirbiu. Kitaip sakant, kviečiame geriau pažinti vienas kitą.

Laikas: kovo 2 d., 17 val.|
Vieta: Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (H.Manto g. 84), auditorija Nr. 205
Seminarai planuojami kas antrą savaitę, ketvirtadieniais. Seminarų pradžia – 17 val.
Visus KU mokslininkus kviečiame aktyviai siūlyti temas seminarams ir įdomiai pristatyti savo tyrinėjimus. Siūlymus siųskite el. paštu: liutauras.kraniauskas@gmail.com; silva.pocyte@gmail.com
Koordinatoriai:
Socialinių pokyčių studijų centras
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas