LT   |   EN      Mano KU   |   
Kvietimas į informacinį susitikimą, skirtą laivų agentams
06-09-2021

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas vykdo laivų balastinių vandenų tyrimus, susijusius su Tarptautinės jūrų organizacijos (TJO) Laivų balastinių vandenų ir nuosėdų kontrolės ir valdymo konvencijos igyvendinimu (IMO BWMC).

Vienas iš tyrimo tikslų yra palyginti skirtingų laivų tipų balastinių vandenų mikroorganizmų biologinę įvairovę bei testuoti naujus, pažangius balastinio vandens analizės metodus. Šie tyrimai prisideda prie efektyvių ir greitų balastinio vandens apdorojimo kokybės vertinimo metodų kūrimo.

Tyrimo rezultatai bus lyginami tarp į skirtingus Baltijos jūros regiono uostus atplaukiančių laivų, nes darbai vykdomi pagal tarptautinio projekto „COMPLETE PLUS“ https://www.balticcomplete.com/ bei Lietuvos mokslo tarybos remiamo projekto „DORAS“ http://apc.ku.lt/index.php/studijos/podoktoranturines-stazuotes/  programą, bendradarbiaujant su užsienio partneriais iš Suomijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos ir kt. Baltijos jūros šalių. 2021 m. rugsėjo 9 d. 13 val. KU Jūros tyrimų institute rengiame informacinį susitikimą laivų agentams bei kitiems šia tematika suinteresuotiems asmenims. Susitikime ketiname pristatyti TJO Laivų balastinių vandenų ir nuosėdų kontrolės ir valdymo konvencijos įgyvendinimo eigą, aptarti laivų balastinio vandens tvarkymo problemas bei atliekamų tyrimų tendencijas. Susitikimo dalyvius pakviesime į pažintinę ekskursiją po Jūros tyrimų institutą ir supažindinsime su esamomis laboratorijomis bei jų galimybėmis.

Registracija: https://forms.gle/rr8H1zHYeyQRbmteA
Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą!

Daugiau informacijos:
Dr. Greta Srėbalienė, el.p: greta.srebaliene@apc.ku.lt arba tel. 8-676-41542