LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Kviečiame į seminarą-pokalbį „Nuvarytų humanitarų giesmės: neatremiamo argumento paieškos“

Kviečiame į seminarą-pokalbį „Nuvarytų humanitarų giesmės: neatremiamo argumento paieškos“

Humanitariniai mokslai jau kuris laikas patiria įvairiopą spaudimą, reikalaujantį pagrįsti savo reikšmę, vertę ir svarbą. Pastarąjį dešimtmetį pasaulyje padaugėjo veikalų, skirtų humanistinio lavinimo ir humanitarinių mokslų reikšmei pademonstruoti. Lietuvos humanitarai vis dažniau priversti ieškoti įtikinamesnių argumentų, pagrindžiančių savo egzistenciją ne tik mokslo politikų, bet ir visuomenės akyse. Tačiau lietuviškoje argumentacijoje gana retai pasitaiko Vakarų akademikų argumentų ar apskritai nuorodų į globalų kontekstą.

Kokie svarbiausi šių mokslų reikšmę grindžiantys argumentai? Kaip Nepriklausomoje Lietuvoje skirtinguose socialiniuose kontekstuose artikuliuojama lietuviškų humanitarinių mokslų vertė? Kokios yra šios vertės sąsajos su lituanistikos diskursu? Kokios prielaidos leidžia suderinti lituanistikos diskursą su globalių humanitarinių mokslų koncepcija?

Kovo 16 d. (ketvirtadienį) 17 val.  savo tyrinėjimais apie humanitarinių mokslų godas ir lūkesčius pasidalins filosofas prof. Aldis Gedutis. Šis pranešimas ir diskusija gali būti įdomus visiems, besidomintiems filosofija, istorija, literatūra, kalbotyra, sociologija, politikos mokslais, kultūros tyrimais, komunikacijos studijomis ir t.t., todėl maloniai kviečiame mokslininkus ir miestiečius į susitikimą.

Vieta: Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (H.Manto g. 84), auditorija Nr. 205

Šis renginys tęsia 2015 m. rudenį startavusį metodologinių seminarų-diskusijų ciklą „Iš mūsų mokslo skrynių“, į kurį kviečiame visų sričių KU mokslininkus pasidalinti savo pasiekimais, kasdieniais rūpesčiais ir tyrinėjimų medžiaga.