LT   |   EN      Mano KU   |   
Kviečiame į metodologinį seminarą-pokalbį „KU Botanikos sodo tyrimai apie klimato kaitą ir augalus“
28-03-2017

Kviečiame į metodologinį seminarą-pokalbį „KU Botanikos sodo tyrimai apie klimato kaitą ir augalus“

Klaipėdos universiteto Botanikos sodas, įkurtas 1993 m., aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautinių organizacijų veiklose. Botanikos sode sukaupti išskirtiniai vietinės floros ir kitų pasaulio kraštų augalai, naujos veislės ir hibridai, vykdomi įvairūs moksliniai tyrimai. Vieni iš jų – klimato kaitos pažinimas. Klimato kaitą ir klimato pokyčius daugelis mokslininkų bando pagrįsti natūraliais procesais arba procesais, kuriems daro įtaką žmogaus veikla. Kadangi klimatas yra lemiamas augalų paplitimo, fiziologinių ir fenologinių procesų veiksnys, žvilgsnis į kintantį augalų pasaulį leidžia geriau perprasti ir globalius gamtinius pokyčius.

Kaip Botanikos sodo tyrimuose atsispindi pasauliniai klimato kaitos procesai? Kaip kinta augalų fenologinių fazių datos? Kokie vyksta aklimatizaciniai procesai ir kaip tai palies biologinę augalų įvairovę ateityje? Kokiais rūpesčiais gyvena Botanikos sodo darbuotojai?

Kovo 30 d. 17 val. (ketvirtadienį) su KU Botanikos sodo tyrinėjimais supažindins prof. dr. Asta Klimienė. Pranešimas ir diskusija turėtų būti įdomi ne tik besidomintiems gamtinėmis ar socialinėmis klimato kaitos problemomis, bet ir norintiems daugiau sužinoti apie KU Botanikos sodo veiklą. Todėl maloniai kviečiame mokslininkus ir miestiečius į susitikimą.

Vieta: Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (H. Manto g. 84), auditorija Nr. 205

Šis renginys tęsia 2015 m. rudenį startavusį metodologinių seminarų-diskusijų ciklą „Iš mūsų mokslo skrynių“, į kurį kviečiame visų sričių KU mokslininkus pasidalinti savo pasiekimais, kasdieniais rūpesčiais ir tyrinėjimų medžiaga.
Visus KU mokslininkus kviečiame aktyviai siūlyti temas seminarams ir įdomiai pristatyti savo tyrinėjimus. Siūlymus siųskite el. paštu: liutauras.kraniauskas@gmail.com; silva.pocyte@gmail.com
Koordinatoriai:
Socialinių pokyčių studijų centras
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas