LT   |   EN      Mano KU   |   
KUSS turi naują prezidentę
22-03-2018

Klaipėdos universiteto studentų sąjunga (KUSS) išsirinko naują prezidentę, kuria tapo Vaiva Makarauskaitė. Ji – aktyvi, energinga ir kupina idėjų mergina. Paklausta, kodėl nori išmėginti save naujoje sferoje, Vaiva atsakė: „Visada norisi kilti tais mažais laipteliais aukštyn.“

Ar jau apsipratote su naujomis pareigomis?

Po rinkimų praėjo nedaug laiko, tad vis dar pratinuosi, bandau nieko nepamiršti ir susidėlioti detalią darbotvarkę.

Kaip nusprendėte išmėginti savo jėgas KUSS prezidento pozicijoje?

Įstojusi į Klaipėdos universitetą iš karto pradėjau aktyviai veikti, tapau grupės seniūne ir prisijungiau prie KUSS prezidiumo komandos kaip savanorė, o vėliau tapau kultūros koordinatore. Taip pat atstovavau Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto studentams būdama tarybos nare, o vėliau tapau viena iš septynių studentų atstovų Klaipėdos universiteto Senate. Visada norisi kilti tais mažais laipteliais aukštyn ir išbandyti save, todėl, paskatinta aplinkinių, nusprendžiau kandidatuoti į KUSS prezidento poziciją.

Kokius iššūkius, tikslus sau išsikėlėte?

Pagrindinis tikslas – žinoma, atstovauti studentams aukštojo mokslo reformos kontekste. Taip pat išsikėlėme ne mažiau svarbius tikslus kaip: užtikrinti studentų atstovų kompetencijų kėlimą, su komanda sieksime, kad keistųsi studentų skatinimo tvarka ir didėtų stipendijų fondas, kad būtų parengta nauja rašto darbų rengimo tvarka, sieksime užsienio studentų integracijos ir, žinoma, stiprinsime studentų savivaldą.

Taip pat išsikėliau ir asmeninius tikslus sau: tobulinti savo asmenines savybes, mokytis pasitikėti komanda ir pasidalinti darbais su jais. Taip pat vis dar mokausi susidėlioti tikslią darbotvarkę ir jos laikytis.

Ar sudėtinga suderinti intensyvias studijas su prezidentės pareigomis?

Tai nėra lengva, tačiau įmanoma. Svarbiausia yra susidėlioti asmeninius prioritetus ir susiplanuoti laiką. Vienodai pasilikti laiko tiek studijoms, tiek pareigoms vykdyti. Taip pat stengiuosi viską užsirašyti, kad nieko nepamirščiau, tai labai padeda.

Kokia Jūsų nuomonė apie dabartinę universiteto padėtį?

KUSS šiuo klausimu rašė dvi pozicijas ir ragino universitetą vykdyti vidinę pertvarką, atsisakyti nerentabilių studijų programų. Sakėme, kad studijos turi būti grįstos naujausiais moksliniais tyrimais ir atitikti pasaulines tendencijas, universitetas turėtų orientuotis į lyderystę jūros mokslų srityje Baltijos jūros regione bei tenkinti Klaipėdos miesto proveržio poreikius.

Mano asmenine nuomone, KU tikrai yra stiprių studijų programų, kurios ruošia specialistus pasaulinei rinkai, bet yra ir tokių, kurios nesurenka studentų ne vienerius metus iš eilės ir vis tiek vykdo priėmimą, nes „galbūt šiemet surinksime studentų“. KU turi imtis rimtų vidinių pertvarkų, kurios vestų į Baltijos jūros regiono lyderystę, siektų įgyvendinti aktualiausias studijų programas bei vykdytų pažangiausius mokslinius tyrimus. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad pertvarkos vėl vykdomos pavasarį, kuomet abiturientai renkasi studijų programas. Manau, kad tai tikrai kelia sumaištį ir nežinomybę, moksleiviai nebežino, kur ir kokią programą pasirinkti. Praėjusį pavasarį jie nežinojo, koks universitetas išliks, o šiemet – kokia programa. Tai apsunkina abiturientų pasirinkimą, nes galbūt ne visi Klaipėdos regione gyvenantys tėvai sugebės finansiškai paremti į Kauną ar Vilnių išvykstančius studijuoti vaikus. Tai apsunkina mokslo prieinamumą ir didina socialinę atskirtį.

Klaipėdos miestui yra būtinas universitetas – kaip mokslo židinys, vykdantis pasaulinio lygio tyrimus jūrinio mokslo srityje. Tikime, kad miesto proveržis įmanomas tik sukoncentravus aukštos kompetencijos jaunus specialistus, kurie baigę Klaipėdos universitetą, galėtų tenkinti aukštųjų technologijų, aptarnavimo, tradicinės pramonės intelektualinius ir kultūrinius poreikius bei kurti pridėtinę vertę miestui.

Ačiū už pokalbį!

Kalbino: Neda Pratapaitė https://www.ku.lt/sociumas/