LT   |   EN      Mano KU   |   
KUSS prezidentė Irma Vilutytė: „Bus ohoho kokie metai!”
20-03-2019

Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga (KUSS), kovo 1-ą dieną išsirinko naują prezidentę. Iš dviejų kandidačių, rinkimus laimėjo KU Sveikatos mokslų fakulteto II kurso studentė Irma Vilutytė. Kviečiame susipažinti!

  1. Prisistatykite: kur augote, kokią mokyklą baigėte, kodėl studijuoti pasirinkote Klaipėdos universitete?

Gimiau ir augau Kretingoje, kur ir baigiau Kretingos Pranciškonų gimnaziją. Svarsčiau studijuoti Vilniaus Universitete ir Klaipėdos, bet galiausiai pasirinkau Klaipėdos. Priežastis: daugiau niekur Lietuvoje nebuvo mano studijų programos universitetinio išsilavinimo. Yra tik Vilniaus ir Kauno kolegijose, o aš norėjau savo pirmą išsilavinimą įgauti Universiteto bendruomenėje.

Sveikatos mokslų fakultete radiologijos studijas pasirinkau dėl man visiškai naujos krypties, įdomios ir išskirtinės studijų programos.

  1. Prisiminkite savo pirmuosius studijų metus KU. Koks buvo pirmas įspūdis ir kaip jis keitėsi?

Pats pirmas įspūdis buvo kvapą gniaužiantis. Vien istorija pulsuojanti Universiteto aplinka, o ir Universiteto bendruomeniškumas visada ir visur padeda kiekviename žingsnyje.

  1. Jei reikėtų išskirti 3 priežastis, kodėl studijuoti KU, kokios jos būtų?

Mažumas: leidžiantis skirti daug daugiau dėmesio ir kontakto kiekvienam studentui ir tuo pačiu leidžiantis labiau juos išgirsti. Bendruomeniškumas: nors tai ir prisideda prie Universiteto mažumo. Atmosfera: istorija tarp mūsų sienų, vėjas sklindantis nuo jūros, gamta supanti mus – visa tai ir sukuria atmosferą, kuri kiekvienam leidžia atrasti naują kvėpavimą ir gyventi nauju, įkvepiančiu ritmu.

  1. Koks jausmas apėmė tapus KUSS prezidente?

Jausmas, kad dabar tai bus ohoho kokie metai! Nauja atsakomybė, pareigos. Jau pradedu įsibėgėti į naujus, iššūkių kupinus metus, kurių tuo pačiu ir labai laukiu, ir kažkiek bijau. Tačiau jausdama didelį palaikymą, jaučiuosi laiminga ir pasiruošusi iššūkiams.

  1. Ar prieš užimant šias pareigas dalyvavote KU studentų veikoje?

Taip. Spėjau pabūti ir KUSS Viceprezidente, KU SvMF studentų atstovybės pirmininke, KU SvMF Dekanato ir Tarybos nare, KU 7-ojo senato nare, KU Akademinės etikos komiteto nare, taip pat dalyvavau ir Ginčų nagrinėjimo komisijose.

  1. Kokie artimiausi planai/darbai laukia Jūsų kaip KUSS prezidentės?

Šiuo metu stengiamės su komanda įsibėgėti į visus darbus. Planuojame mokymus naujai Prezidiumo komandai ir KUSS Tarybai, vėliau organizuosime Kuratorių mokymus, taip pat esame nusimatę ir renginį, skirtą visos Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams.

  1. Pakalbėkime apie studentų laisvalaikį. Ką veikia tie, kurie studijuoja pajūryje?

Asmeniškai aš, turiu nemažai veiklų. Laisvalaikiu dažniausiai jodinėju, sportuoju. Manau, studentams Klaipėdoje tikrai yra ką veikti. Man pačiai norisi kuo daugiau visur sudalyvauti, bet kartais tai būna net neįmanoma, nes renginiai dubliuojasi. Veiklos Klaipėdoje išties netrūksta, tereikia sekti informaciją, ir, manau, kiekvienas gali atrasti jam patinkančią veiklą ar renginį.

  1. Ką patartumėte moksleiviams, kurie dar tik svarsto ką ir kur studijuoti?

Pastebiu, kad moksleiviai studijas dažnai renkasi remdamiesi dviem aspektais: vieni nori pabėgti kuo toliau nuo gimtų namų, o kiti – priešingai: šio atstumo baiminasi. Patarčiau, jeigu tai įmanoma, apie tai pamiršti ir nė negalvoti. Verčiau išanalizuoti Universiteto siūlomas galimybes, aplinką, pasidomėti Universitete veikiančia Studentų sąjungos veikla, ir taip priimti sprendimą.