LT   |   EN      Mano KU   |   
KUSS prezidentė: „Čia studijuojantys ir dirbantys žmonės – ramesni, geresni, mažiau skuba“
26-11-2018

Klaipėdos universiteto studentų sąjungoje (KUSS) beveik 100 narių. Pagrindinė organizacijos tikslas – atstovauti studentus. Šiemet Klaipėdos jaunimo apdovanojimuose KUSS pelnė „Metų drąsiausios“ organizacijos nominaciją. Studentų sąjungos prezidentė Vaiva Makarauskaitė sako, jog ši nominacija reiškia, kad studentai buvo ne tik pastebėti, bet išgirsti ir įvertinti. Pasak Vaivos, nominacija buvo suteikta už gegužės mėnesį vykusį mitingą „Studijuoti negalima naikinti“.

Šis apdovanojimas mums reiškia, kad dirbame ir esame ne be reikalo, kad einame teisinga linkme. KUSS reikia būti drąsiems, ten kur galime apginti savo nuomonę ir kovoti už studentų teises ir gerbūvį“, – sako Vaiva.

KUSS pagrindinis tikslas – atstovauti studentus. Pasak KUSS prezidentės, šiuo metu organizacijoje yra beveik 100 narių, o jais gali tapti visi norintys.

„Mūsų pagrindinė veikla yra susijusi su studentų atstovavimu, taip pat stengiamės Universitete įsitraukti į visus sprendimų priėmimus ir išsakyti savo nuomonę, teikiame pasiūlymus Senatui ir Rektoriui dėl klausimų susijusių su studentais, taip pat bandome studentams Universiteto gyvenimą padaryti lengvesnį.

Pavyzdžiui, vykdome jaunųjų kuratorių programą, kurios metu vyresnių kursų studentai kuruoja pirmakursių grupes ir padeda susipažinti su Universiteto gyvenimu. Turime tradicinius renginius į kuriuos kviečiame visus studentus, tai – „Studentiškas spalis“ ar „Boulingo turnyras“.

Dalyvaujame studijų mugėse, atstovaujame Universitetą miesto renginiuose ir palaikome ryšį su kitomis aukštųjų mokyklų Studentų atstovybėmis. KUSS yra vieta, kurioje studentai gali išbandyti įvairias veiklas ir ieškoti savęs skirtingose srityse“, – pasakojo Vaiva.

Anot pašnekovės, būtų klaidinga manyti, jog Universitete vyksta tik paskaitos. Aktyviems studentams veiklos Klaipėdos universitete netrūksta. Jie kviečiami prisijungti ne tik prie meninių veiklų ar sporto komandų, bet ir prie įvairių organizacijų.

„Veiklų šiame universitete yra tikrai daug. Studentų choras, koncertų metu aplankantis daug miestų, neseniai įsikūręs KU teatras, kuris jau turi repertuarą ir netrukus pakvies į dar vieną premjerą. Yra ir Universiteto sporto komandų: nuo krepšinio iki tinklinio. Taip pat be Studentų sąjungos yra ir kitos organizacijos: „Mediėdros“, „ESN KUK“, taip pat veikia geografų, robotų, ekonomistų, sporto klubai. Užsienio studentai taip pat gali prisijungti prie visų šių veiklų, įsitraukti į ERASMUS studentų tinklą“, – tikino KUSS prezidentė, laisvu metu vaidinanti KU teatre.

Studentų sąjungos prezidentės nuomone, Klaipėdos universitete – nenupasakojama aura. Čia studijuojantys ir dirbantys žmonės – ramesni, geresni, mažiau skubantys.

„Čia yra unikalių studijų programų, kurios yra tik šiame Universitete. Grupės čia yra mažesnės, o tai – privalumas, nes dėstytojas gali daugiau savo laiko skirti kiekvienam studentui individualiai.

Žmonės studijuojantys KU yra ramūs, bet siekiantys užsibrėžtų tikslų. Jie kaip jūra, kuri yra šalia, ramiai banguoja, bet tikslingai ir ryžtingai eina tikslų link. Žmonės studijuojantys KU yra žinantys ko nori iš gyvenimo ir nebijantys pasakyti, kas jiems nepatinka.

Studijuojantys čia džiaugiasi galėdami mokytis pas kompetentingus dėstytojus. Žinoma, kaip ir kiekvienoje aukštojoje mokykloje yra silpnesnių studijų programų, tačiau tai yra neišvengiama. Bet reikia nepamiršti ir pasidžiaugti, jog KU vykdo aukšto lygio mokslinius tyrimus, turi naujas laboratorijas ir džiuginančias ateities vizijas“, – teigė V. Makarauskaitė.

KUSS prezidentė šiuo metu IV kurse studijuoja Lietuvių filologijos ir režisūros specialybę. Kilusi iš Panevėžio rajono, į uostamiestį mergina atvyko gyventi Klaipėdos universitete radusi ją sudominusią specialybę.

„Esu kilusi iš mažo Pragarėlės kaimelio Panevėžio rajone. Visi mano klasės draugai ir daugelis gimnazijos mokinių rinkosi studijas Vilniuje arba Kaune, nes šie miestai yra arčiau namų, o Klaipėda – labai toli.

Aš kaip ir daugelis klasės draugų nusprendžiau studijuoti Kaune, Vilniaus universiteto Kauno fakultete ir jokie kiti pasirinkimo variantai man buvo neįdomūs. Tačiau 12-oje klasėje vykome į Vilniuje vykstančią „Litexpo“ studijų mugę, kurioje galėjome pabendrauti su studentais, kurie mokosi tose studijų programose, kurios mus domina ir užduoti jiems visus rūpimus klausimus.

Vaikščiodama po mugę atsidūriau prie Klaipėdos universiteto stendo ir mane užkalbino ten buvę studentai, nenorėdama leistis į kalbas tik paklausiau ar jų Universitete yra lietuvių filologijos studijų programa. Jie man atsakė, kad yra lietuvių filologijos ir režisūros studijų programa ir pradėjo pasakoti apie studijas, dėstytojus, įvairius užsiėmimus, davė lankstinukų, atsakė į visus klausimus ir visiškai sujaukė mano mintis.

Grįžusi namo ieškojau informacijos apie šią studijų programą, skaičiau studijų sandą, atsiliepimus ir nusprendžiau, kad tai yra mano vieta“, – pasakojo Vaiva.

Sprendimui studijuoti pajūryje neprieštaravo ir merginos tėvai – esą jie patarė klausyti širdies. Tad ir kitiems, vis dar sukantiems galvą, kurį universitetą ar kokią studijų programą pasirinkti Vaiva pataria tą patį.

„Linkiu bet kurioje situacijoje, net ir pačioje blogiausioje, rasti kompromisą, būti pozityviems ir augti kartu. Ir dažniau nueiti prie jūros, nes tai, kad klaipėdiečiai apsilanko prie jūros labai retai, yra tiesa!“ – tikina KUSS prezidentė V. Makarauskaitė.