LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Kuršių nerijoje – Klaipėdos universiteto mokslo centras

Nors Klaipėdos universiteto (KU) ir Neringos savivaldybės bendradarbiavimo sutartis jau pasirašyta, abiejų šalių atstovai susitiko aptarti, kokios dar galėtų būti bendros veiklos galimybės. KU apsilankę Neringos meras Darius Jasaitis ir Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas pabrėžė, kad Kuršių nerijoje galėtų įsikurti KU mokslo tyrimų centras.

„Turime pavyzdį, kai tik pastatę objektą sužinojome, kad nesame atlikę tyrimų apie pajūrį, nėra jokios informacijos. Tad drąsiai sakau visų neringiškių vardu: norime, kad Kuršių nerija taptų KU tyrimų objektu. Galimi ir jūriniai, ir kranto, ir miško tyrimai. Galime kalbėti ir apie bendrus sveikatinimo projektus.

Norime priminti, kad Neringoje veikė ornitologijos stotis, tokia stotis šiuo metu veikia Ventės rage. Ja galėtų naudotis šios srities mokslininkai. Tad, jei matote galimybių, drąsiai imkitės priemonių, kurios padėtų visa tai įgyvendinti“, – ragino Neringos meras D. Jasaitis, o KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė priminė, kad tyrimų laboratorija Kuršių nerijoje – sena universiteto vizija.

„Kadangi tai labai specifinis taškas, universitetas jau kurį laiką turi viziją apie Neringoje veikiančią laboratoriją ar Jūros tyrimų stebėjimų stotį. Šiuo metu galėtume tai sieti su projektuojamu STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centru“, – kalbėjo prorektorė.

KU mokslininkai ir studentai nuolat skatinami rinktis ir plėtoti temas, kurios aktualios bei turi praktinę prasmę. Tad Neringos savivaldybės atstovai kviečiami siūlyti baigiamųjų darbų ir mokslinių tyrimų temas.

„Mūsų studentai gali imtis tyrimo, kurio tema būtų aktuali Neringos savivaldybei. Galite sudaryti ir mums pateikti užsakomųjų temų sąrašą baigiamiesiems bakalauro ar magistrantūros studijų darbams. Galimi įvairių sričių tyrimai: vadybos, ekonomikos, sveikatos, turizmo ir kt. Studentams daug įdomiau rašyti darbą, kuris reikalingas, nagrinėti temas, kurios turi praktinę prasmę“, – dėstė KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė.

Savivaldybės atstovai raginami teikti siūlymus, kaip tobulinti konkrečių studijų programas ir įsitraukti į jų rengimo komitetus. Taip siekiama, kad KU parengti specialistai atlieptų regiono verslo poreikius.

Klaipėdos mieste bus steigiama universiteto gimnazija, kitose mokyklose – universitetinės klasės. Viena jų galėtų veikti ir Neringos gimnazijoje: pamokas vestų atvykstantys KU dėstytojai, o universitetinę klasę baigusiems moksleiviams būtų suteikiami papildomi kreditai mokslus tęsiant KU.

Neringos meras D. Jasaitis pasakojo, jog vis dažnėja situacijų, kai neringiškiai, mokslus pradėję sostinėje, juos baigia Klaipėdos universitete.

„Turim tokių pavyzdžių, kai tėvai išleidžia vaikus į Vilnių ir pamato, kad finansiškai išlaikyti juos ten ne taip lengva. Tada studentai studijas persikelia ir tęsia Klaipėdos universitete. Pastebiu, kad mokslų kokybė juos tenkina, tai tik mitas, kad studijos čia neva prastesnės“, – kalbėjo D. Jasaitis.

Universitetas įsipareigojo užtikrinti Neringos miestui reikiamų specialistų rengimą, savivaldybių ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojams rengti kvalifikacijos tobulinimo kursus bei seminarus universitete ar Neringos savivaldybėje.