LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Kuršių marių ekosisteminės paslaugos pristatomos Europos parlamente

Klaipėdos universiteto mokslininkai dalyvauja Horizon 2020 programos tarptautiniame projekte „Aplinkos stebėjimai ekosistemų paslaugoms gerinti“ („Improving future ecosystem benefits through earth observations“, sutrump. ECOPOTENTIAL). Projekto metu identifikuojamos įvairių Europos saugomų teritorijų ekosisteminės paslaugos, o jų vertinimui pasitelkiamos palydovinės nuotraukos. Kuršių marių regionas, apimantis keletą valstybinių saugomų teritorijų, buvo pasirinktas kaip viena svarbiausių Europos saugomų teritorijų, kuriose ne tik vykdomi tyrimai, bet ir bandoma prognozuoti ekosisteminių paslaugų kaitą ateityje.

Kaip viena iš projekto viešinimo veiklų, sausio 8-12 dienomis Europos parlamente Briuselyje, the Place du Luxembourg pastate, vyks paroda “SPACED: Using Earth Observations to Protect Natural Landscapes” (liet. Nuotoliniai stebėjimai natūralaus kraštovaizdžio apsaugai). Parodoje 26 stenduose bus pristatomos vienos vertingiausių saugomų teritorijų Europoje ir kelios pasaulyje. Kokybiškos fotografijos ir jas apibūdinantys trumpi tekstai pristatys kaip kalnų, priekrančių, jūrinių ar sausumos ekosistemų mokslininkai kartu su saugomų teritorijų darbuotojais ekosisteminių paslaugų vertinimui naudoja palydovinius stebėjimus. Vėliau paroda bus eksponuojama kitose institucijose Briuselyje ir Italijoje.

Klaipėdos universiteto mokslininkai parodoje pristato vieną iš svarbiausių Kuršių marių regiono ypatumų – potvynius, kurie lemia ir nuo jo priklausančių ekosisteminių paslaugų kaitą, o potvynio kaitos vertinimui pasitelkiamos palydovinės nuotraukos. Kiekvienai saugomai teritorijai būdingi savi ekologiniai iššūkiai, dėl kurių būtina prognozuoti būsimus žmonių veiklos ir klimato kaitos padarinius bei pasiūlyti sprendimų jų valdymui.