LT   |   EN      Mano KU   |   
KU vyksta projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“
21-11-2018

Klaipėdos universitete, visą šią savaitę, lapkričio 19 – 23 d., vyksta projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Į 25 Universiteto siūlomas paskaitas užsiregistravo per 500 moksleivių.

Populiariausiųjų sąraše šįkart atsidūrė paskaitos „Šokolado direktyva“ (dėst. dr. Jaroslav Dvorak), „Ką apie žmogų kalba jo kūnas?“ (dėst. prof. dr. Ramutė Čepienė), „Kas būdinga mūsų dėmesiui ir suvokimui?“ (dėst. doc. dr. Liana Brazdeikienė). Laisvos vietos į šiuos Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete siūlomus užsiėmimus tirpo akimirksiu. Šių paskaitų metu moksleiviai turėjo galimybę atlikti laboratorinius eksperimentus.

Paskaitą, skirtą moksleiviams, „Susipažinimas su Klaipėdos senamiesčio vertybėmis“ dėstė prof. dr. Jonas Genys ir lekt. Dovilė Kalkė. Užsiėmimas vyko ne Universiteto auditorijoje, o buvo surengta ekskursija po Klaipėdos senamiestį.

Paskaita „Bakterijų tyrimai vandenyje“ (dr. Evelina Grinienė) vyko Jūros tyrimų institute. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su laboratorijomis, jose atliekamais tyrimais bei mokslininko profesija. Bendroji chemija

Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto siūlomose paskaitose, moksleiviai atliko „Bendrosios chemijos“ (dėst. lekt. Viktorija Jakubauskaitė) bei „Elektros pavarų teorijos ir automatinio valdymo“ (dėst. doc. dr. Audrius Senulis) laboratorinius darbus.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir „Rezonanso reiškinys mechanikoje“ (dėst. doc. dr. Pranas Mažeika), „Laivų projektavimo pagrindai“ (dėst. doc. dr. Vasilij Djačkov) paskaitos.

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas moksleiviams šįkart pasakojo kas vyko, kai šaltis ir mamutai valdė žemę. Akmens amžių pristatė mokslininkas dokt. Tomas Rimkus.

Sveikatos mokslų fakultete moksleiviai aktyviai registravosi į „Kineziterapijos laboratorijos“ bei „Kūno dizaino pratimų“ užsiėmimus.

Tuo metu lektorė dr. Jūratė Grigaitienė moksleivius kvietė pasivaikščioti teatro labirintais. Žiūrovams buvo parodytos spektaklio „Maratonas“ ištraukos, po jų siūlomos kūrybinės užduotys.

Į šią paskaitą atvykę Klaipėdos „Vydūno“ gimnazistai paskaita liko patenkinti.

„Mokomės dailės klasėje, dažnai lankomės įvairiuose kultūrai skirtuose renginiuose, tad ir ši paskaita bus vertinga. Džiaugiamės, kad patekome į šią paskaitą, nes kai registravomės, buvo likusios vos 4-ios laisvos vietos“, – pasakojo gimnazistė.

Į Universiteto siūlomas paskaitas registravosi ne tik Klaipėdos mokyklų moksleiviai. Į dominančius užsiėmimus atvyko klasės iš Naujosios Akmenės, Skuodo, Šilutės, Pagėgių mokyklų.