LT   |   EN      Mano KU   |   
KU vyksta XVII-asis šachmatų festivalis „JŪROS ŠVENTĖ – 2020“
22-07-2020

Klaipėdos universitetas kartu su VšĮ „Klaipėdos sporto projektai“, Klaipėdos miesto šachmatų federacija ir šachmatų klubu „Bokštas“ organizuoja jau XVII-ąjį šachmatų turnyrą Klaipėdoje. Kadangi renginio metu Klaipėdoje vyksta Jūros šventė, taip vadinami ir šachmatų festivaliai.

Šis festivalis skirtas Tarptautinės korespondencinių šachmatų federacijos (ICCF) didmeistrio Boriso Rumiancevo atminimui. 

Turnyre gali dalyvauti įvairaus amžiaus ir meistriškumo asmenys (dalyvių amžius ir kvalifikacinė kategorija neribojama). Turnyras registruotas FIDE reitingų apskaičiavimui.

Šachmatų festivalis žinomas tarptautiniu mastu. 2018 m. turnyre žaidė 109 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Indijos. Pernai – 117 žaidėjų, be lietuvių dalyvavo svečiai iš Latvijos, Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos. 

Šiais metais pagrindiniame klasikinių šachmatų turnyre dalyvauja abu dabartiniai (2019 metų) Lietuvos čempionai: vyrų – Tomas Laurušas ir moterų – klaipėdietė Marija Šibajeva. Taip pat moterų didmeistrė, 1992 metų Lietuvos moterų, 2000 metų JAV moterų čempionė Kamilė Baginskaitė. Iš jaunųjų šachmatininkų – šių metų Lietuvos čempionai savo amžiaus grupėse kauniečiai Karolis Jukšta (B18) ir Pijus Stremavičius (B16) bei klaipėdietis Glebas Pidlužnij (B14).

Penktadienį, liepos 24 dieną, organizuojamos „Žaibo“ varžybos, kurios prasidės 19 valandą. Šeštadienį, liepos 25 dieną, kviečiame į greitųjų šachmatų varžybas, kurių pradžia 16 valandą. Dalyvauti gali visi norintys šachmatų mėgėjai.

Visos varžybos vyksta Klaipėdos universiteto Mažojoje Auloje, Herkaus Manto g. 84.